arama

Facebook Linkedln’e Rakip Mi Olacak?

Facebook Linkedln’e Rakip Mi Olacak
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • teknobi
 • 1 Star
  Loading...

Dünyanın en popüler sosyal ağ platformlarından biri olan Facebook, şimdi ise iş dünyasına adım atıyor. Geliştirmiş olduğu yeni özelliği ile birlikte iş ilanlarının da yer aldığı bir servis haline dönüşecek gibi gözüküyor. Bu özellik ile birlikte şirketin amacı Linkedln’e rakip olmak.

Şirket içi haberleşme ve şirketlerin daha kolay yönetilmesine yardımcı olmak için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsam da geçtiğimiz aylarda Facebook For Work’ü devreye sokmuştu. Facebook for Work şirkette yer alan çalışanların kendi aralarında mesajlaştığı ve özel gruplar oluşturarak, anketler paylaşabildiği iş ağıdır. Facebook for Work’ün her ne kadar başarıya sahip olacağı bilinmese de bu servisin çok daha kapsamlı olacağı tahmin ediliyor.

Şirket içi sosyal iletişim olarak başlayan Work hizmetinden farklı olarak şirketlerin kendilerine ait olan iş ilanlarını yayınlayabileceği ve çalışanların doğrudan Facebook aracılığıyla ilanlara başvuru yapabileceği bir ilan platformu kurulması düşünülüyor. Yeni geliştirilecek olan ilan sistemin sadece bir iddia olarak mı kalacağı yoksa yakın zamanda aktif mi olacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Fakat hizmet aktif olarak kullanıma açılırsa dünyanın en popüler iş ağı olan Linkedln’e rakip olacak.

Linkedln, tamamen profesyonelleri hedef alıyor ve çalışanların ihtiyaç duyduğu pek çok şeye yardımcı oluyor. Eğer Facebook tarafındandan bu pazara girişim olursa her iki şirkette birbirine rakip olacak.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor