arama

Facebook Mekan Önerisi Yapacak

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Facebook her geçen gün kendini biraz daha yenilerken aynı zamanda kullanıcılarına da farklılıklar sunmaya devam ediyor. Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip olmasına karşın rakipleriyle arasındaki farkın kapanmasına müsaade etmeyen facebook aynı zamanda kendini de geliştirmeye devam ediyor. Son dönem bir çok teknolojik gelişmeye imza attığını görüyoruz ancak bunun yanı sıra kendini de geliştirmeden geri kalmıyor. Son yaptığı gelişim ise mekan önerilerinde bulunacak olması.

Facebook Mekan Önerisi

Şu anda alanını günden güne genişletmeyi hedefleyen sosyal paylaşım platformu Messenger ve de snapchat’ tan bir takım özellikleri de ödünç almış gibi görünüyor. İnsanların işine özel olarak uygulama gerçekleştiriecek olan platform bu sayede dikkatleri de başka bir noktaya toplamaya hazırlanıyor. Platform hakkında gelen haberlere göre şimdi Yelp’le birlikte

facebook-mekan-onerisi

Foursquare’in sevilen bir özelliğini geliştirmeye hazırlanıyor.

Facebook’ un bu özelliğinin amacı tamamen insanların alışveriş özelliğini ele alıyor olması. Bu sayede onlara tavsiye niteliğinde sunumlarda yapacak. Biliyoruz ki artık insanlar alışverişlerinde de sosyal medyanın gücünü kullanmaya başladılar. Dolayısıyla hızlı gelişen bu eticaret sisterminde facebook’ un da geri kalması düşünülemezdi.  Yapılan bu yeni özellik sayesinde kullanıcılara mekan ve de öneriler sunulacak. Örneğin yakınızdaki bir kuaförü bulmak istediğiniz de facebook size bunu önerecek. Yada hiç bilmediğiniz bir şehre gittiğiniz de size öneriler sunacak. Bunu yaparken ince bir ayrıntı kullanacak herkesin önerilerini değil yalnızca sizin arkadaşlarınızın önerilerini size gösterecek.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.