arama

Facebook ve Google’nin Ortak Projesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Google ile facebook yeni bir karar ile birlikte Hong Kong’tan Los angeles’ kadar uzanan bir fiber optik kablo sistemi ile güçlerini bileştirme kararı aldılar.

Facebook ile google’nin bu üzerinde çalıştıkları projenin aslında hayran kitlelerinin de dikkatini çekmeyi başardığını söyleyebiliriz. İki firma internet teknolojilerini daha ne kadar yükseltebilir ve geliştirebilirizin arayışını da aynı anda sürdürmekteler. Facebook bugün bilindiği üzere dünyanın en fazla ve de kalabalık kullanıcısına sahip olan markası. Hatta facebook’ un geçtiğimiz günlerde Afrika ülkelerine de alt yapı taşıyacağı gündemdeydi şimdi ise bu yeni proje onların bu alanda sınır tanımayacaklarını gösteriyor. Bu belirtmiş olduğumuz projenin geçeceği yer ise pasifik okyanusu olacak.

google

Google ve Facebook Veri Ağını Hafifletecek

Tam olarak Hong Kong şehrinden Los Angeles’a uzanan yeni hat için kolları sıvayan dev ikilinin yaklaşık 12.800 km uzunluğunda fiber optik kablo döşemesi bekleniyor. Saniyede 120 terabit veri aktarım hızına erişeceği belirtilen bu hattın, kullanıcılar açısından faydalı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle sunucu konusunda var gücüyle çalışan markalar, nitekim bir araya gelerek hem kendilerine hem de kullanıcılara faydalı projelere imza atmakta.

Yeni projenin 2018 yılında hayata geçirilmesi planlanıyor ancak projeninde şu an itibariyle ne durumda olduğunu çok fazla bilen yok zira iki firmada bu konuda açıklama yapmamış ve biraz daha gizli kalmasını tercih etmiştir. Teknobi.org olarak bu konu üzerinde takiplerimizi sürdürecek ve siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.