arama

Facebook’tan Snapchat’e Karşı Atak: Instant Video

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Snapchat’le birlikte hayatımıza giren “anlık paylaşım” modasına Instagram da ayak uydurmuş ve Snapchat’teki bu özelliği doğrudan uygulamasına dahil etmişti. Görünen o ki Snapchat’e benzemeye çalışan tek sosyal medya ağı Instagram değil. Son olarak Facebook da yayına aldığı “Instant Video” (Hızlı video) isimli özelliğiyle Snapchat’e karşı bir atağa çıktı.

Snapchat’teki “Hikayeler” özelliğini tabiri caizse doğrudan kopyalayan Instagram, Ağustos ayında başlattığı bu programa Instagram Stories ismini vermişti. Fotoğraf ve videoları yapışkan emojilerle düzenleyip çizimler yapabilmek mümkün hale gelmişti.

Bugün gelinen noktada ise Facebook, Messenger uygulamasına Snapchat’e benzer bir özelliği dahil etti. Snapchat’in gençler arasında hayli yaygınlaşmasının ardından “Hikayeler”e çok benzeyen bu özellik nihayet Messenger’daki yerini aldı.

Facebook Messenger, Mayıs 2015’ten bu yana tıpkı FaceTime’da olduğu gibi videolu görüşme özelliğine sahipti. Son olarak eklenen yeni bir özellikle birlikte arkadaşınızla mesajlaşırken tek bir dokunuşla hızlıca video paylaşabilmeniz mümkün hale getirildi.

output_QHsKapPaylaştığınız video, Snapchat veya Instagram Stories’de olduğu gibi “anlık” olacak ve görüntülendikten sonra silinecek. Dolayısıyla anlık ve kısa süreli tepkilerinizi yansıtmak için ideal bir çözüm olacak.

Eğer sizler de bu yeni özelliği denemek istiyorsanız, Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonlarınıza kurulu olan Facebook Messenger uygulamasını son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Daha sonra arkadaşınızla mesajlaşırken sağ üst köşedeki video simgesine dokunabilir ve gerçek zamanlı videolu görüşme yapabilirsiniz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor