arama

Facebook’un Echo Show rakibi önümüzdeki hafta açıklanabilir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Cheddar’daki bir rapora göre, Facebook gelecek hafta yayınladığı Portal görüntülü sohbet cihazını duyurmayı planlıyor .

Cihazın Amazon’un Yankı Gösterisine çok benzediği bildirilecek, ancak yüz tanıma teknolojisine, kullanıcıları tanımlayıp bir oda boyunca takip etmesine izin verecek özel bir vurgu yapılacaktır.

Geçen sene bir DigiTimes raporunun ortaya çıkmasından bu yana cihazın söylentileri etrafta. Cheddar , 2018 yılının başında , Facebook Portalı’nın Mayıs ayında F8 konferansında bir açıklama yapmak üzere hazırlandığını bildirdi.

Ancak, bunun şimdi Cambridge Analytica skandalıyla ilgili ciddi gizlilik kaygıları doğurmasından sonra ertelendiğini iddia ediyor.

Bundan önce bile, Facebook geçen sene yapılan The Verge ve Retical Research ( ortak araştırma) çalışmasında Amazon ya da Google’dan çok daha az güvenilir bir şekilde sıralandı .

GİZLİLİK PANJURU BİZİ GÜVENDE HİSSETTİRECEK Mİ?Bu gizlilik kaygılarına yanıt olarak, Portal’ın kamerayı kapsayacak şekilde fiziksel bir gizlilik örtüsüne sahip olacağı bildirildiğinden, kullanıcıların kendi rızası olmadan film çekememesi sağlanacaktır.

Portalın, bu teknoloji zaten tartışmalı olmasına rağmen , Facebook hesaplarıyla insanları ilişkilendirmek için bu yüz tanıma teknolojisini de kullanacağı bildiriliyor .

Teknoloji konusu oldu ABD’de sınıf hareket dava ve gelmiştir sadece Avrupa’ya döndü o sonra bölgenin gizlilik düzenlemelere uymak için 2012 yılında devre dışı .

Görüntülü sohbetin ötesinde, cihazın oyun müziğindeki herşeyi yemek tarifleri göstermeye kadar yapmak için Alexa’nın Alexa sesli asistanını kullanması bekleniyor.

Portal, Oculus VR iştiraki aracılığıyla geçmişte cihazları piyasaya sürmüş olmasına ve 2013yılında HTC ile bir telefon görüşmesi yapmasına rağmen şirketin Facebook markalı donanımın ilk parçası olacak .

Düşünceleriniz nelerdir?

etiketlerETİKETLER