arama

Filler Hakkında Bilgiler

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • seorehberi seorehberi
 • 1 Star
  Loading...

Filler hakkında bilgi ; Filler karada yaşayan en büyük hayvanlardır. Özellikle Afrika ve de Asya fili olarak iki tür altında toplanırlar. Afrika filleri yapıları itibariyle daha büyük olurlar ve yükseklikleri ise yaklaşık olarak 3,5 metreye kadar erişebilirler.  Fillerin ağırlıkları 6 ton kadardır. Ve yelpaze şeklinde olan kulaklarının genişliği 2 metre uzunluğuna kadar varabilir.  Fillerin bizim yaşadığımız ortama sokulması imkansızdır çünkü filler kedi ve köpekler gibi bir beslenme cetveli dahilinde değillerdir.  Filleri hakkında diğer hayvanlardan ayıran en büyük özelliklerinden bir tanesi ise hortumlarıdır. Adeta bir bahçe hortumunu arındıran bu organları aynı zamanda 50 bin kas içermektedir. Burun delikleri bu hortumlarının uç tarafında bulunur.

filler-hakkinda-bilgiler

Filler hortumları her amaç için kullanabilirler örneğin yiyecekleri besinleri ağızlarına götürmek ya da ağır bir eşyayı kaldırmak. Hatta koku almak için hortumlarını kullanırlar. Filler hortumları içerisinde yaklaşık olarak 4 litre kadar bir suyu rahatlıkla tutabilirler. Fillerin hortumları o kadar hassatır ki bir otomobili kaldırabildiği gibi aynı zamanda en küçük bir bezelye tanesini de tutabilirler. Filler hortumlarını oldukça farklı amaçlar için kullanırlar yeni su içmek için bir araç ya da bir borozan şeklinde de düşünebilirsiniz.

Yavru Filler Hakkında

filler-hakkinda

Yavru filler doğdukları anda hortumlarını kullanmayı bilmezler hatta alışana kadar hortumlarına basıp düştükleri de olmuştur.  Yavru filler oldukça komik ve ilgi çekici hayvanlardır. Dişi bir fil yaklaşık olarak 12 yıl boyunca yavrusunu yanından ayırmaz ve 6 ay içerisinde hortumunu yavrusuna kullanmayı öğretir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor