arama

Firefox Focus’un Android Versiyonu da Çıktı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

İnternette hiçbir iz bırakmadan dolaşmak, artık çoğu kullanıcının ortak isteği haline geldi. Google Chrome gibi birçok tarayıcının gizlilik modu adı altında, gizli sekme olarak iz bırakmayan bölümleri bulunmaktadır. Bu gibi özellikler kullanıcıların bir nebze de olsa, bu ihtiyacını karşılamaktadır. Ancak birçok kullanıcı, bunu tam anlamıyla kullanışlı bulmamaktadır. Mozilla bu duruma kayıtsız kalmayarak, Firefox Focus’u geliştirmişti. 2016 yılının sonunda Mozilla, iOS kullanıcıları için gizlilik esaslı bir tarayıcı olan Firefox Focus’u yayınlamıştı.
Gayet hızlı çalışan bu tarayıcı, internet sitelerindeki reklamları ve analiz izleyicilerini engelliyor. Böylelikle internette dolaşırken gizli kalmak isteyen kullanıcının tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. iOS’ta yayınından 8 ay gibi bir süre sonra nihayet, Firefox Focus android için de yayınlandı.  Android işletim sistemli cihazlarla da buluşan Firefox Focus, reklam ve diğer birçok uygulamanın oluşturduğu büyük yükü azaltarak, kullanıcıların internette daha hızlı gezinebilmesine de olanak sağlıyor. iOS’tan farklı olarak Android işletim sistemlerinde varsayılan tarayıcı olarak kullanılabilen Firefox Focus, aynı zamanda dolaylı olarak veri tasarrufu da yapmış oluyor.
Android sürümüne getirilen bir yenilik olarak, programın engellediği reklamların sayısını gösteren sayaç bulunmaktadır. Varsayılan olarak takip araçlarını engelleyen programın, bazı internet sayfalarında sorun oluşturabileceği ya da sayfanın açılamayabileceği için sitenin takip araçlarını engellemeyi devre dışı bırakmak gibi bazı özelliği de bulunmaktadır.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ