arama

Fortnite Mobile Günlük Geliri Dudak Uçuklatıyor

fortnite
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Oguzhan
 • 1 Star
  Loading...

                Fortnite Mobile günlük geliri dudak uçuklatıyor.

Battle Royale oyun piyasasında ortalık günden güne kızışıyor. Rekor üstüne rekor kıran PlayerUnknown’s Battlegrounds liderliği uzun süre elden bırakmaz diyorduk fakat bir anda Fortnite Mobile çıktı. PlayerUnknown’s Battlegrounds online oyun sıralamasında CS GO’yu geride bırakan ilk oyuncu olmuştu. Anlık oyuncu sayısı ise tamı tamıne 3 milyonu görmüştü. Firma oyun üzerinde geliştirmeler yapmaya devam ederken, Fortnite ise bu rekoru kıran ilk oyun olmayı başardı. PlayerUnknown’s Battlegrounds’da , Fortnite’nin ardından online oyuncu kitlesinde azalma gözlemlendi. Çünkü Fortnite hem ücretsizdi hem de sistem gereksinimleri PlayerUnknown’s Battlegrounds kadar yüksek istemiyordu fakat tek bir farkla. Fortnite’de oyun içi alışveriş mevcut.

fortnite

fortnite

PlayerUnknown’s Battlegrounds yapımcıları bu rekorun ardından alarma geçtiler ve oyunu mobil platforma taşıdılar. PUBG hem iOS markette hem de android markette tam yüz ülkede en çok indirilen oyun kategorisine yerleşti. Üstelik bu marketler üzerinden oyunu ücretsiz indirime sundu. Bu sayede tekrardan lider benim demeye devam etti. Fakat Fortnite’de mobil platformlara gelene kadar. Fortnite’nin oyun içi satım alımları oyunun haliyle gelirlerini yükseltiyor. Fakat şunu da belirtmekte fayda var. PUBG Steam ara yüzünde hiç indirime girmedi. Oyun fiyatının Türkiye’de 70 Türk Lirası olduğunu ve toplam da 18 milyon kopya sattığını hatırlatmakta fayda var.

 

pubg

pubg

Fortnite’nin sadece günlük mobil gelirine göz atacak olursak bu değer tamı tamına 620.000 dolar olarak göze çarpıyor. Ayrıca oyuncu sayısının günden güne arttığını da düşünecek olursak bu rakamın da artacağını tahmin etmek hiçte zor değil. Ayrıca Fortnite’nin masaüstü versiyonunda da daha fazla kazandığını biliyoruz. Bu gelirler birleştiği zaman ortaya bir hayli yüksek rakamlar çıkıyor. Fakat şunu da belirtmekte fayda var. PUBG oyuncu kitlesi belirli bir seviyede. Oyun kendini kanıtlamış bir biçimde. Oyun çıkış tarihinden itibaren belirli bir istatistiğin altına hiç düşmedi.

Fakat Fortnite’ye göz atacak olursak online kısmında çok dengesiz bir istatistik seyrediyor. Hatırlayacak olursanız Pokemon GO’da böyle şaşalı bir çıkış yapmış daha sonra unutulmuştu. Bakalım Fortnite’de böyle mi olacak yoksa oyuncu kitlesi günden güne artacak mı?

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor