arama

Fortnite Mobile: zafer royale için ipuçları ve püf noktaları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Fortnite Mobile Android ve iOS için kullanılabilir ve herkes akıllı telefonlarında popüler savaş royale oyununun keyfini çıkarabilir. Ama hayatta kalmak ve çevrede kalan son oyunculardan biri olmak kolay değildir. Fortnite’de, kazanmak için birkaç beceriyi birleştirmeniz gerekiyor çünkü çekimin yanı sıra inşa etmek zorunda kalacaksınız .

Kendini zafer için ayarla

Oynamaya başlamadan önce, özelleştirebileceğiniz birkaç ayar vardır. İlk adım olarak, ekranın hassasiyetini ayarlamak ve oyundaki zevkinize ve deneyimlerinize göre değiştirmek iyidir. Kişisel olarak, üç hassasiyetin hepsinin de yeterince yüksek olmasını tercih ederim. Bu yüzden, eğer dönmek istersem parmağımı çok fazla hareket ettirmem gerekmiyor.

Ayrıca, turbo binası ve otomatik malzeme değişimi gibi, inşa ederken devre dışı bırakmayı sevdiğim birkaç parametre de vardır. Kaynakların ne zaman harcanacağını ve kaynakların otomatik olarak ne zaman kullanılmayacağını her zaman tercih ederim.

Nereye gideceğinizi seçin ve ekibinize yakınlaştırın

Bir çift olarak veya bir takımda oynuyorsanız, başkalarının nereye gitmek istediğini görmek için atlamadan önce haritaya bakın. Birlikte kalmak, başarının anahtarıdır. Hızlı uçun ve iniş yapmayı kararlaştırdığınız bölgeye gidin.

Yere geldiğinizde, planör altınızdaki yüzeye orantılı olarak açılır, bu yüzden bir dağın üzerinden uçarsanız, bir ırmak üzerinden uçtuğunuzdan daha erken açılır. Kulağa aptalca geliyor, ama bu hile yere daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak.

Bulunduğunuz yeri seçin. İçeride birisinin olduğu bir binaya gitme. Doğrudan bir pencerede yapmaya çalışın. Planörde fazla beceriye sahip değilseniz, her zaman çatıya inebilirsiniz. Merdiven yok ama çatıyı doğrayabiliyorsunuz, böylece binaya girebilir ve inşa etmek için yanınıza alabilirsiniz.

Koşmayı öğrenmek

Koşu temeldir. Hareketli bir hedef vurmak için çok zordur. Yani bir binadan diğerine geçtiğinizde ya da fırtınadan çıktığınızda, hızlanmanız daha iyi olur. Sadece çalışma kipine kendinizi kilitlemek için sanal tuşa iki kez dokunun ve güvendiğinizde tekrar normal hıza dönmek için tekrarlayın.

Ateş ederse atlarsın

Zıpladığınızda, başkalarının seninle yetişmesi zorlaşır ve tekrarlanmaya dayanır, hareketli bir hedef vurmak daha zordur. Bir tür yer olarak dolanmanın bir türü zaten Fortnite hakkında iyi bilinen bir şaka, ancak bir nedenden dolayı yaygın olarak kullanılıyor. Eğer koşuyorsanız ve etrafınızda ıslık yapan mermileri duyuyor ya da görüyorsanız, hayatınızı kurtarmak için atlayın. Hareket, mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmak için gereklidir.

Sadece silahları değil, her şeyi yağmalayın

Yağma anahtardır. Normalden efsaneye kadar 5 çeşit silah vardır. Tabii ki, en iyilerini tutmalısın. Onları hızlı bir şekilde renkleri tanıyabileceksiniz. Kötüden daha iyiye: gri, yeşil, mavi, mor ve sarı. Elbette, diğer oyuncular en iyi silah kaynağıdır. Sol parmağınızla çekebileceğinizi de unutmayın.

Genellikle yeterli mühimmat bulursunuz, ancak her ihtimale karşı kaydetmek her zaman iyidir. Eğer bir düşmanınız varsa ve eşyalarını almak için onu öldürmek istiyorsanız, fazla kullanmadığınız bir silahla ateş edin, böylece iyi silahlardan mühimmatı boşa harcamayın.

Her zaman uzun menzilli bir silah taşıyorsunuz, oyunun son bölümünde olduğu gibi herkes bir kulede saklanıyorsa güçlü bir silah tüm farkı yaratabilir.

İmha ve sökün

Her Fortnite oyuncusu, çevreye “saldırmak” ve ahşap ve taş gibi materyalleri toplamak için kullanılabilecek bir seçim ile başlıyor. Minecraft’a benzer şekilde, Fortnite dünyası, birçoğu kaynak içeren görünmez bloklardan oluşuyor.

Neredeyse her şey bir seçim ve madencilikle vurulabilir … binalar, araçlar, ağaçlar, dağlar – adını ver. Ve gerçekten çevresel bir özelliği kullanmanız gerekmedikçe, her şeyi kısaltmanız ve ihtiyacınız olduğunda malzemeleri kullanmanız en iyisidir, ancak yakınınızdaki düşmanların gürültüye çekileceği için ilk önce yalnız olduğunuzu kontrol etmeye dikkat edin. . Geç oyunda hayatta kalmak için inşa etmeniz gerekecek ve malzemelerde eksik kalmak istemiyorsunuz.

Bina hayatınızı kurtarabilir

Bu, dokunmatik kontrollerin hassasiyeti nedeniyle mobil cihazlarda Fortnite’ın en zor yönlerinden biridir; hızlı yapmak çok pratik gerektirir.

 

etiketlerETİKETLER