arama

Fujifilm X-A3’e Ait Görüntüler Sızdırıldı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Ürettiği fotoğraf makineleriyle dünya çapında bilinirliğe sahip olan Fujifilm, geliştirmiş olduğu aynasız fotoğraf makinesi teknolojisiyle de dikkatleri her daim üzerine çekmeyi başarıyor. Son olarak Fujifilm X-Pro2 ve X-T2 aynasız kameralarını üreten şirket, bu modellerde uyguladığı fahiş fiyat politikasıyla hedeflediği satış rakamlarına ulaşamamıştı. Bu duruma bir çözüm olarak X-A3’ü piyasaya sürmeye hazırlanan Fujifilm’in yeni modeline ait olduğu öne sürülen fotoğraflar Photo Rumors isimli site tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Görüntülere bakacak olursak X-A3’nın tasarımının X-Pro2 veya X-T2’deki gibi üst düzey bir makine hissi uyandırmadığını söyleyebiliriz. Ancak Fujifilm’in cihazı minimal fiyatlarla satışa sunmayı hedeflemesi, aynasız bir fotoğraf makinesi satın almak isteyen fotoğrafçıların dikkatini çekebilir. X-A2’nin fiyatına benzer bir etikete sahip olması beklenen cihazın ne kadar ücret karşılığında satılacağına dair resmî bir açıklama yapılmadı.

Cihazın teknik özelliklerine bakacak olursak, X-A3’te 24.3MP APS-C sensörünün bulunması bekleniyor. Ayrıca 3 inç büyüklüğünde LCD ekranı 180 derece bükebileceksiniz, ki bu da eğlenceli selfieler çekmenizi mümkün kılacak. Full HD video çekebilme yeteneği, dahili WiFi özelliği, 10 adet gelişmiş fotoğraf filtresi, 11 film simülasyon modu ve en az 410 tane fotoğraf çekmenize yetecek kadar uzun batarya ömrü de cabası.

Yukarıda yer alan tüm özellikler en azından şimdilik “söylenti” kategorisinde yer alıyor. Yakın tarihte resmî kanallardan satışa ne zaman sunulacağı ve teknik özelliklerinin neler olacağına dair detaylı bilgiye ulaşabilmeyi ümit ediyoruz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.