arama

Galaxy Note 7 Otel Odasında Patladı!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 7, son dönemde bataryalarının infilak etmesiyle haberlere konu oluyor. Bundan yalnızca 5 gün önce yaptığınız “Note 7’lerin bataryası patlıyor” haberinin üzerinden pek fazla vakit geçmeden Samsung ürünleri geri çağırdığını duyurmuştu. Türkiye’deki Note 7 kullanıcıları da faturalarıyla birlikte telefonlarını Samsung merkezlerinden geri iade edebiliyorlardı.

Reddit isimli yabancı paylaşım platformuna yansıyan haberde ise Avustralya’da yaşayan bir Note 7 kullanıcısı, telefonunun iş seyahatindeyken patladığını yazdı. Buna göre Crushader isimli Reddit kullanıcısı otel odasında uyurken Galaxy Note 7 bir bomba gibi patladı ve otelde toplam 1,400 $’lık hasara yol açtı. Ki bu rakam Türk lirası ile 4 bin liradan daha fazlasına tekabül ediyor. Reddit’teki paylaşımda patlamanın nasıl meydana geldiği şu satırlarla ifade edilmiş:

Yeni satın aldığım sıfır Galaxy Note 7, ben uykudayken bu sabah patladı. Telefon fişe takılıydı ve şarj oluyordu. Telefon tamamen yanarak küle döndü, öyle ki sim kart girişini dahi açamadım ve SD kartımı da çıkaramadım. Otel odasındaki yatak ve halı yandı, bu esnada bir parmağım da çıkan yangında yaralandı.

Kullanıcı, Samsung mağazasına giderek durumu anlattığında yetkililerin oteldeki hasarı karşılamak istediğini de not düştü. Şirket bu güne kadar 30’dan fazla patlayan telefon ihbarı aldıklarını da kamuoyuyla paylaşmıştı. Eğer siz de bir Galaxy Note 7 sahibiyseniz, bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına telefonunuzu iade etmenizde fayda olabilir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor