arama

Galaxy S7 için Android 7.1 Nougat Güncellemesi Yolda

Galaxy S7 için Android 7.1 Nougat güncellemesi
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Uzakdoğulu teknoloji devi Samsung, Galaxy S7 modeli için Android 7.1 Nougat güncellemesini Ocak ayı içinde yayınlayacak.

Uzun bir süredir Android‘in son sürümü olan Nougat‘ın yollarını gözleyen Galaxy S7 sahiplerinin bekleyişi nihayet sona eriyor.

Aslında Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri için 2016’nın sonuna doğru Android 7 Nougat güncellemesinin verilmesi bekleniyordu, ama ne yazık ki Samsung güncellemeyi biraz daha ertelemek zorunda kaldı. Bunun sonucunda da dünyanın dört bir yanındaki Galaxy S7 kullanıcılarının aklında güncellemenin akıbeti hakkında soru işareti oluştu.

HTC ve OnePlus gibi telefon üreticileri halihazırda Android Nougat sürümünü tüm kullanıcıların beğenisine sunmuş durumda. Samsung gibi dev bir firmanın, Galaxy S7 gibi amiral gemisi telefon modellerine dahi Nougat‘ı bu kadar geç vermesi elbette hoş bir tablo oluşturmuyor. Ancak zararın neresinden dönülürse kârdır.

Test çalışmaları sonuçlandı

Samsung‘un beta programına kayıt olan bazı şanslı kullanıcılar, Android Nougat sürümünü Galaxy S7 cihazlarında test etmeye çoktan başladılar bile. Dahası, Samsung beta programına kayıt olanlara bir bildirim göndererek 31 Aralık tarihinde (Bugün) programın sonlandırılacağını duyurdu. Bu da Android Nougat‘ın teslimata hazır hale geldiğine bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Eğer herhangi bir operatör firmasından Galaxy S7 veya Galaxy S7 Edge modelini satın almadıysanız, çok kısa bir süre daha beklemeniz gerekecek. Ardından önümüzdeki Ocak ayı içinde Android‘in son sürümünü kullanma fırsatını elde edebilirsiniz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ