arama

Garmin, Çocuklar İçin Disney’le Ortaklaşa Çalışacak

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Akıllı telefon ve tablet gibi teknolojik cihazların yalnızca yetişkinlerce kullanıldığı günler geride kaldı. Artık 3-5 yaşındaki hemen her çocuk telefon kullanmayı biliyor, oyun oynayıp videolar izleyebiliyor. Daha çok ebeveynler tarafından “oyalansın” diye çocuğun eline tutuşturulan telefon, zamanla diğer teknolojik aletlerin de çocuklara uyarlanmasına yol açmışa benziyor.

Garmin, Disney’le beraber kolları sıvadı

Çocuklar için tasarlanan yeni bir fitness bilekliği, bunun canlı kanıtı. GPS teknolojisi üzerine çalışmalar yapan ve bugüne dek birçok akıllı fitness bilekliği modeli geliştiren Garmin, çocuklara özel hazırladığı yeni Vivofit Jr. 2 için Disney’le işbirliğine gitme kararı aldı. Buna göre Disney, Marvel ve Star Wars temalı fitness bileklik modelleri tasarlandı. Daha çok çocukları hedef alan bu tasarımların ebeveynleri kıskandırması işten bile değil. Yukarıda yer alan fotoğrafta görülen modeller, çocukların hayranı olduğu karakterleri bilekliklerinde taşımalarını mümkün kılıyor.

Oyunlaştırma da var

Garmin’in akıllı telefonlar için geliştirdiği uygulama içinde Vivofit Jr. 2 saatinin temasına özgü oyunlar da yer alacak. Örneğin Marvel temalı fitness bilekliğine sahip olan bir çocuk, Marvel evreninde kahramanların olduğu bir oyunla vakit geçirebilecek.

Peki ya fiyatı?

Geldik en çok merak edilen noktaya. Basın bültenlerinde yer alan bilgiye göre Vivofit Jr. 2 önceki modellere kıyasla biraz daha pahalı olacak. Toplam 100 $’lık satış fiyatına sahip olan fitness bilekliğini birden fazla çocuğunuz için almak istiyorsanız ikinci ürüne 30 $ ödemeniz yeterli olacak.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor