arama

Google Allo Resmen Yayınlandı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Google, WhatsApp’a karşı geliştirdiği yeni mesajlaşma uygulamasını resmen yayınladı. Arkadaşlarınızla ücretsiz olarak yazışabilmenizi sağlayan, uygulama içinden uçak seferlerini ve restoranlardaki rezervasyonları kontrol edebilmenizi mümkün kılan Google Allo; Android ve iOS platformları için indirilebilir hale getirildi. Dilerseniz Allo’yu alternatiflerinden daha kullanışlı olduğunu gösteren özelliklere bakalım.

Google Allo Akıllı Cevaplama

smartreply

Arkadaşlarınızla yazışırken hızlı bir şekilde klasik cevaplar verebilmenizi sağlayan Allo, karşı taraftan gelen bir fotoğrafa anında tepki gösterebilmenize aracılık ediyor. Örneğin arkadaşınızın “Yolda mısın?” şeklindeki sorusuna hızlıca “Evet” cevabı verebiliyorsunuz. Uygulama, bu kelime önerilerini tarafınıza sunuyor. Buna ek olarak kedi köpek fotoğraflarına da “Çok tatlı” şeklinde cevap verebilmeniz mümkün.

Geniş emoji ve çizim imkanı

blog-image-screens-6

Yazışmalarınızı sadece yazıdan ibaret tutarak kendinizi kısıtlamayın. Google Allo’da geniş bir emoji arşivi mevcut. Fotoğraflarınızın üzerinde oynamalar yaparak Snapchat veya Instagram Stories’te olduğu gibi çizim ve yazı eklemeleri yapabilirsiniz.

Dahili Google Assitanı

ga_contextual

Google Allo uygulamasının içinde dahili olarak Google Asistanı da mevcut bulunuyor. Doğrudan Google’la yazışmanızı, sorular sorabilmenizi ve doğrudan yazışma içinde yönlendirme alabilmenizi sağlayan bu yenilik; @google yazdıktan sonra sorunuzu sormanız şeklinde çalışıyor. Yakınınızdaki restoranların adres tariflerini alabileceğiniz Allo’ylaa işleriniz çok daha kolaylaşacak.

Gizli modda yazışın

600px-incognito

Transport Layer Security (TLS) isimli şifreleme tekniğinin kullanıldığı Google Allo’da gizli modu aktifleştirip arkadaşlarınızla yazışabilirsiniz. Tıpkı Google Chrome’da olduğu gibi kısa bir süre sonra silinen bu yazışmalar sayesinde geçici sohbetler yapabilmeniz mümkün.

 

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor