arama

Google, Apigee Şirketini Satın Aldı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Walgreens, Burberry, Morningstar ve First Data gibi dünyaca ünlü kuruluşlara hizmet veren Apigee isimli şirket, Google tarafından satın alındığını duyurdu. Satın alma bedelinin yaklaşık 625 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Google’ın bulut bilişim bölümünün başında bulunan Diane Greene, “Apigee’yi Google bünyesine dahil etmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Şirketler artık geleneksel yöntemleri geride bırakarak müşterileriyle iletişim kurmak için telefonla arama veya yüz yüze görüşmeyi tercih etmemeye başladı. Bunun yerine otomatik olarak API’ler aracılığıyla müşterileriyle sürekli temas haline kalabiliyorlar. Söz konusu bu API’ler, müşyterilerin mobil ve web tabancı uygulamaları kullanırken sürekli ana şirketle irtibatını sağlıyor. Apigee de bu tür çalışmalar yürüten başarılı bir şirket. Örnek vermek gerekirse, bir doktor hazırladığı reçeteyi telefonla arayarak eczacıya “Birazdan göndereceğim hastaya bu ilaçları ver” diyebilir. Ki önceden de bu yöntem kullanılıyordu. Ancak Apigee’nin geliştirdiği çözümler ve ürettikleri API’ler, bu süreci otomatik hale getiriyor ve reçetenin doğrudan eczacının ekranına düşmesini sağlıyor. Güvenli, stabil ve çok dilli bir şekilde bu işlemlerin üstesinden gelebiliyor.

Apigee’nin CEO’su Chet Kapoor da Google tarafından satın alınma kararından duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Bulut bilişim alanında yeni bir çağa girdik. Şirketler artık tüm işlemlerini farklı bulut depolama servisleri üzerinde gerçekleştiriyorlar. Google bünyesinde de yaptığımız işe devam etmek ve müşteri odaklı akılcı çözümler üretmek için sabırsızlanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor