arama

Google, Gmail’deki SaaS uygulamalarına erişimi kolaylaştırmak için eylemler başlatıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Son zamanlarda Google e-posta gönderirken günlük aktivitelerinizden zaman ayırma hakkındaydı. İlk olarak, e-postaya birkaç (bazen) mantıksal yanıt arasında seçim yapmanıza izin veren akıllı yanıtlar ile çıktılar. Daha sonra, ileride ne tür bir hassasiyetle yazabileceğinizi tahmin eden tip öndeydi. Bugün şirket, birtakım eylemlerin genel uygunluğunu açıkladı, size biraz zaman kazandırmanın bir başka yolu.

Şirketin G Suite iş teklifinin bir parçası olan bu konektörler, Box, Dropbox, Egnyte ve Atlassian Jira gibi en sevdiğiniz SaaS uygulamalarına bağlantı sağlıyor ve e-posta bağlamında bu hizmetlerde çalışmanıza izin veriyor. Yazılım şirketleri, odak noktasını değiştirmeksizin iş akışınızda sizi tutmanın yollarını vurgulamaktadır ve bu, tam olarak hangi eylemlerin oluşturulduğunu tasarlamıştır.

Google’ın Gmail ve Chat ürün müdürü Aakash Sahney, “Oluşturma eylemleri ekleri ekleme, referans kayıtları yapma veya iletilerinizi Gmail’de mesajınızı taslak olarak favori üçüncü taraf uygulamalarınızın içerikleriyle canlandırmanızı kolaylaştırır.” yeni özelliği duyuran bir blog yayınında .

Gmail Eklenti aracını kullanarak G Suite’te seçtiğiniz hizmetinizi bağlayarak başlarsınız . Google, bu üçüncü taraf araçlarını Gmail iş akışına entegre etmeyi kolaylaştırmak için Gmail Eklentileri oluşturdu. Aracı yetkilendirdikten sonra, artık içerik oluştururken, içeriğinize Gmail’den ayrılmadan doğrudan erişmenizi sağlayan bir seçenek olarak görünecektir. G Suite yöneticileri, entegrasyonları onaylanmış hizmetlerle sınırlamak istiyorsa yetkili uygulamaların bir listesini oluşturabilir.

Bir dosya veya klasörü Box, Dropbox veya Egnyte’den dahil etmek istiyorsanız, uygulamayı yetkilendirin ve daha sonra servise erişmek ve bir dosyaya çekmek için e-posta oluşturma penceresinde görünen kompozisyonu tıklatabilirsiniz.

Atlassian entegrasyonu ile doğrudan bir proje dosyasını e-postaya ekleyebilirsiniz.

Bu çok fazla görünmeyebilir, ancak hepsi bir gün boyunca harcanan zaman açısından ekleme eğilimi gösteren tuş vuruşlarını ve eylemleri azaltma hizmetinde. İçerik sağlayıcınızın hizmetini açmak, içerikte gezinmek veya içerik aramak, kopyalamak ve daha sonra e-postaya yapıştırmak yerine, oluştur eylemini tıklamanız ve doğrudan Gmail’den servise erişmeniz yeterlidir.

Oluştur eylemleri ilk olarak Temmuz ayında Google Cloud Next konferansında duyuruldu. Bugün başlayan G Suite aboneleri için kullanılabilir.

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor