arama

Google Haritalar’a SD Kart’a Kayıt Desteği Geldi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Daha önce hiç ziyaret etmediğiniz bir şehrin ara sokaklarında gezinirken yardım almanız gereken ilk uygulama olan Google Haritalar, her geçen gün yeni yeni özelliklere kavuşarak çok daha kullanışlı bir hale geliyor. Uygulamaya getirilen son güncelleme sayesinde çevrimdışı olarak kaydedilen haritaların SD Kart’a taşınabilmesi sağlandı. 8 veya 16 GB’lık dahili hafızaya sahip olan akıllı telefonlar için can alıcı niteliğe sahip olan bu yenilikle haritaları internete bağlanmadan da kullanabilmek mümkün olacak. Ayrıca her ne kadar Türkiye’de geçerli olmasa da, Endonezya gibi uzakdoğu ülkelerinde kullanılan GO-JEK benzeri taksi tutma uygulamalarıyla da entegre hale gelen Google Haritalar; halihazırda Uber entegrasyonuna da sahip. Bu da uygulama içinden birkaç dokunuşla taksi çağırabileceğiniz anlamına geliyor.

1470745970_google_maps_screenshot_update_story

Google Haritalar’ın iOS ve Android sürümleri için yayınlanan güncellemeyle birlikte çevrimdışı haritaları kullanırken yeni bir bölgeye girdiğinizde yalnızca WiFi üzerinden harita indirilmesini sağlayabilmeniz de mümkün hale getirildi. Bu, interneti biten veya bitmek üzere olan kullanıcıların bir hayli işine yarayacak. Ayrıca batarya kullanımını azaltması da cabası.

Avrupa ve Rusya’nın yanı sıra Uzakdoğu ülkelerinde kullanılan taksi çağırma uygulamaları arasında fiyat karşılaştırması yapma özelliğini de bünyesine katan Google Haritalar, uygulamayı kullanan kişilerin A noktasından B noktasında ortalama ne kadar ücretle seyahat edebileceklerini de gayet başarılı bir şekilde tahmin edebiliyor.

Güncellenen Google Haritalar’ın Windows Phone için ne zaman yayınlanacağı ise halen daha belirsizliğini koruyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor