arama

Google, “Hemşireler ve doktorlar için bir AI yardımcısı” oluşturmak için DeepMind’in sağlık birimini emiyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Google’ın sağlık hedefleri hızla şekilleniyor

Sağlık bakım çalışmalarının devam eden bir yeniden yapılandırmasının bir parçası olarak, Google, Londra merkezli AI laboratuarı DeepMind’in bir parçası olan DeepMind Health’i emdiğini duyurdu.

Bir de blog post it İngiltere’nin Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) yardımcı olmak için geliştirilmiş – – DeepMind kurucuları onun Akışları uygulaması girmesine yardımcı şirket için “önemli kilometre taşı” olduğunu söyledi hemşireler için bir AI-powered asistanı”içine ve “en iyi algoritmaları sezgisel tasarımla birleştiren doktorlar”. Halihazırda, Streams uygulaması, sağlık çalışanlarının hastaları yönetmelerine yardımcı olacak bir yol olarak İngiltere’de uygulanmaktadır.

DeepMind, Streams ekibinin Londra’da kalacağını ve NHS ile devam eden çalışmaları yürütmeyi taahhüt ettiğini söyledi. Bunlar , rutin taramalarda göz hastalığını saptamak için AI kullanmak gibi bir dizi iddialı araştırma projesini içermektedir .

DEEPMIND’IN SAĞLIK BAKIMI, HASTALIĞI TAHMİN EDEBİLEN ALGORİTMALARI İÇERİR.

Birleşik Krallık’taki DeepMind’in NHS ile yaptığı ilk anlaşmalardan kaynaklanan üzüntüler nedeniyle haberler potansiyel olarak tartışmalı. Ülkenin veri gözlemcileri 2017 yılında, DeepMind’in NHS ile yaptığı bir ortaklığın , tıbbi verilerin nasıl kullanılacağına dair doğru bir şekilde bilgilendirilmediğinden yasadışı olduğunu belirtti.

İngiltere’deki gizlilik savunucuları için bir başka tutarlı endişe, Google’ın bu tür bilgileri ele geçirme olasılığıydı. Akımlar ekibinin Google’a emiliminin bu bağlamda ne anlama geldiği belli değil, ancak açıklama için DeepMind’e ulaştık. CNBC’den gelen bir rapora göre ,DeepMind’in sağlık çalışmalarını denetlemek için hazırladığı bağımsız inceleme kurulu, hareketin bir sonucu olarak kapatılacak.

Daha geniş bir ifadeyle, haberler açıkça Google’ın sağlık hizmetleri konusundaki isteklerini ve Londra Al Laboratuarının satın alınmasından en iyi şekilde yararlanma isteğini açıkça ortaya koymaktadır. Geçenlerde DeepMind ile Google arasında uzun süredir devam eden gerginlikler yaşandı, ikincisi eskilerin çalışmalarını ticarileştirmek istiyor. Google ile karşılaştırıldığında, DeepMind, uzun süredir araştırılan bir araştırma için dünyanın en iyi yeteneklerinden bazılarını çeken bir beyin yuvası olarak kendini konumlandırmıştır.

DeepMind Health, şirketin diğer bölümlerinden daha hızlı ve pratik uygulamalar ile çalışmayı başardı ve bu da muhtemelen geçen hafta tayin edilen yeni Google Sağlık CEO’su David Feinberg için cazip bir hedef haline getirdi . Feinberg’in yeni görevi, Google’ın sağlık alanındaki bütün donanımlarını donanımdan algoritmalara kadar yeniden yapılandırmaktır. Görünüşe göre, bu da gerekli olursa Alfabenin diğer kısımlarını emmeyi de içerir.

etiketlerETİKETLER