arama

Google, iPhone 7’ye Karşı Telefon Çıkaracak

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Google’ın bu yıl içinde en az bir adet yeni Nexus modelini duyuracağına dair kimsenin şüphesi yok. Neticede Android N’in neler yapabileceğinin ve üstün yeteneklerinin telefon üreticileri, uygulama geliştiricileri ve OEM’ler tarafından görülmesinin en etkili yolu bu. Google’ın akıllı telefonlar üzerine yürüttüğü politikayla ilgili The Telegraph’a açıklama yapan bir kaynak, Nexus’un yanı sıra Google markalı bir telefonun da satışa sunulabileceğini öne sürdü. Hatta Google, bunun için telekomünikasyon operatörleriyle de çeşitli fikir alışverişlerinde bulunuyormuş. iPhone 7’ye karşı çıkarılması beklenen cihazın kafa kafaya gidecek özelliklere sahip olacağı söyleniyor. Her ne kadar bu konuyla alakalı resmî bir açıklama olmasa da, Google’ın donanım alanında iPhone’u sollayacak bir modeli çıkarması uzun süredir bekleniyordu.

Geçtiğimiz haftalarda da Google’ın CEO’su Sundar Pichai, Google’ın Nexus cihazları üretmeye devam edeceği ve gelecekte daha üstün özellikli modellere imza atmak için çalışmalarına ağırlık verecekleri yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Görünen o ki Google yalnızca telefon üretmekle yetinmeyecek, Google markalı bir cihaza da bünyesinde yer verecek. Böyle bir telefonun ne tür donanım özelliklerine sahip olacağı ve ne kadarlık bir fiyattan satılacağı ise şimdilik muğlak.

 

 

Google’dan “iPhone killer”, yani “iPhone katili” bir cihaz geleceği yönündeki haberler oldukça heyecan verici. Ancak bu telefonun yanı sıra 2016 yılı içinde çıkarılması planlanan yeni Nexus modellerinin üstün özelliklere sahip olacağına dair beklentiler de devam ediyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor