arama

Google Pixel’e Ait Görseller Sızdırıldı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google’ın Pixel ismini verdiği yeni akıllı telefon modeline ait olduğu öne sürülen fotoğraflar sızdırıldı.

Bundan birkaç hafta önce Google’ın yeni amiral gemisi telefon modellerinin ismini değiştirmeye karar verdiğini öğrenmiştik. Android Police sitesinde yer alan bu fotoğraflar, Google Pixel modeline ait. Pixel ve Pixel XL olmak üzere iki farklı modelin görüntüsü, daha önce de sızdırılan bilgisayar ortamında hazırlanan fotoğraflara çok benziyor. Bu da sızıntının doğruluk oranını yükseltiyor.

Cihazın arkasının görüntülendiği fotoğraflarda ilk göze çarpan detay, tıpkı iPhone modellerindeki gibi sağ üst köşeye konumlandırılan kamera oluyor. Daha önce ürettiği modellerde genelde arka kapağa ortalanan kameranın farklı bir yere konumlandırılması beklenmedik bir değişiklik olmuş. Bir diğer göze çarpan detay ise kapağın ortasındaki parmak izi okuyucusu. Cam gibi parlak yüzeye oturtulan parmak izi okuyucusu, telefonun arka bölümüyle ilgili ipuçlarını da bünyesinde barındırıyor.

Google Piksel tanıdık gelebilir.

pixel-leak02

Fotoğrafların doğruluğu üzerine şüphelerin giderilmesi için daha detaylı çekimlerin paylaşılmasını beklemekten başak yapacak pek de bir şey yok. Ancak Google Pixel ve Pixel XL modellerinin iPhone’a benzer yapısıyla oldukça tatmin edici satış rakamlarına ulaşmasını beklemek hayal olmayacaktır. Keza Google tarafından üretildiği için güncellemeleri ilk elden alacak olması da kullanıcılara ciddi bir avantaj sağlayabilir. Donanımsal özellikleri de tatmin edici olursa, Pixel modellerinin ismini önümüzdeki günlerde daha sık duymaya başlayabiliriz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor