arama

Google’dan Stres Çarkı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Google’da Stres Çarkı Özelliği Stres çarkı; son günlerde okul, ev, işyeri gibi hemen hemen akla gelebilecek her yerde insanların ellerinden düşürmedikleri yoğun bir eğilim alanı haline gelmişti. Stresli alanlarda zihnin dağılmasına yardımcı olmak amacıyla üretilen ve bir kısa sürede bir trend haline gelen stres çarklarına gösterilen yoğun ilgiye Google tepkisiz kalmadı.  Reddit kullanıcıları tarafından geçtiğimiz günlerde, Google’ın göstermiş olduğu arama sonuçları içine gizlenmiş halde sanal bir stres çarkı keşfedildi. Google arama motorundaki bu sanal stres çarkına ulaşmak için; arama motoruna stres çarkı ya da başka bir şey yazmanız maalesef yetmiyor.

Bu sanal stres çarkına ulaşmak için, Google’ın arama motoruna spinner kelimesini yazıp aratmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan sonuç sayfasının üstünde özel bir kutu içinde, sanal stres çarkını göreceksiniz. Mobil cihazlarda da çalışan bu sanal stres çarkı, gerçeğini aratmıyor. Tıpkı gerçeği gibi parmakla ittirilerek dönüyor. Dönmekten başka işlevi olmayan sanal stres çarkı, aynı zamanda isteğe bağlı olarak numaralı bir çark haline de gelebiliyor.  Bu özelliği aktif hale getirmek için, kutunun üzerindeki number ve fidget yazan anahtarın, number tarafına getirilmesi gerekiyor.

Ancak birçok meraklı internet kullanıcısı; Google’ın gizlenmiş stres çarkına bir türlü ulaşamadıklarını söylüyorlar. Aynı zaman da birçok kullanıcının da favorisi haline gelmiş durumda. Google’ın stres çarkı özelliğine ulaşmak için arama dilinizi İngilizce yapmanız gerekmektedir. Hala olmadığı takdirde farklı internet tarayıcılarından denemekte fayda vardır.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor