arama

Google’ın Chrome OS tableti klavye üreticisi tarafından sızdırılmış olabilir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Bluetooth klavye üreticisi Brydge’den alınan ürün çekimleri, Google’ın 9 Ekim’deki Pixel 3 ve Pixel 3 XL telefonlarının yanında duyurulacak olan “Nocturne” adlı seslendirilmiş Chrome OS tabletine erken bir görünüm veriyor. AboutChromebooks tarafından tespit edilen görüntüler, ön yüze bakan iki hoparlörü, USB Type-C bağlantı noktasını ve yan tarafa monte edilen parmak izi sensörlü bir tableti gösterir .

Bu çekimler bir klavye üreticisi tarafından sağlandığından, anlaşılır bir şekilde klavyeye odaklanırlar, bu da bir çift klips ile tablete bağlanır ve fiziksel bir bağlantı yerine Bluetooth üzerinden iletişim kurar. Ayrıca, tablet görüntülerinin gerçek bir Google yapımı cihaz değil, Brydge’den kalıplar olması çok olasıdır.

Ancak bunlar orijinal olsalardı, geçen haftaki sızıntıları gördüğümüz yeni Pixelbook’la aynı cihaz olabilirdi. Bu da son zamanlarda çevrimiçi reklamlarda da görünmeye başladı . Ancak, bu cihazın burada mevcut gibi görünen ayrılabilir klavyeye sahip olup olmadığı net değil.

Yaklaşan tablet hakkında söylentiler, Ağustos başında “Nocturne” referanslarının Chrome OS kaynak kodunda görünmeye başladığı zamandan beri dönüyor . Nocturne, Ekim ayında duyurulduğunda, “Atlas” kod adı verilen ikinci bir cihazla birlikte sunulabilir veya olmayabilir.

Bu yıl zaten bir tane 2’si 1 arada Chrome OS tabletini gördük – Acer Chromebook Sekmesi 10 – ancak işletim sisteminin bir tablet için hazır olduğunu düşünmedik. Ancak, o zamandan bu yana, Chrome OS’nin 70. sürümü dokunmatik ekran arayüzünde bir dizi iyileştirmegerçekleştirdi.

Chrome OS, Android cihazlar için Android cihazlarda hızlı bir hale dönüştü. Şimdiki en büyük soru, Google’ın bunu kendisinin amiral gemisi olan bir cihazla sergilemesini amaçlamak.

etiketlerETİKETLER