arama

Google’ın Pixel Modelleri Su Geçirmez mi Olacak?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı suya dayanıklı olarak üretmesi, diğer telefon üreticilerinin de bu akıma ayak uydurmasına yol açtı. Sony’nin Xperia modellerinden aşina olduğumuz su geçirmezlik özelliği bugün birçok markanın modelinde mevcut. Google’ın önümüzdeki aylarda satışa sunması beklenen Pixel ve Pixel XL cihazlarının da suya dayanıklı olması bekleniyor. Ancak bahsi geçen “suya dayanıklılık” özelliği, diğer telefonlara kıyasla daha düşük seviyelerde olacak.

Hatırlanacağı üzere iPhone 7’de IP67 sertifikası vardı. 1 metre derinliğe kadar havuza ve su birikintisine düştüğünde hasar görmemeyi başaran iPhone 7’ye karşın Google’ın Pixel ve Pixel XL modelleri yalnızca hafif ıslaklığa karşı dayanıklı olacak. Bu da demek oluyor ki, yağmurlu havada düşen su damlacıkları Pixel modellerine zarar vermeyecek. Ancak bundan daha ilerisini Pixel garanti edemeyecek.

Google Pixel su geçirmez olmayacak.

IP57 sertifikasına sahip olması planlanan Pixel ve Pixel XL’a spreyden saçılır gibi düşen ve 60 dereceye kadar olan açılardan temas eden su damlacıkları etki etmeyecek. Android Police’in haberine göre Google’ın HTC tarafından üretilmesi planlanan yeni Pixel telefon modelleri de bu sertifikaya sahip olacak. Bu arada hatırlatmakta fayda var, HTC 10 modeli de halihazırda IP53 sertifikasına sahip. Ve bu model suya dayanıklı olarak lanse edilmiyor.

Bu yöndeki haberlerin doğruluğuna dair kesin açıklamaları 4 Ekim tarihinden itibaren öğrenmeye başlayacağız. Googlebu tarihte yanı akıllı telefon modellerinin yanı sıra ilginç donanım ürünlerini de kamuoyuna tanıtacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.