arama

GOP kongre üyesi net tarafsızlık kurallarını eski haline getirmek için tasarıyı başlattı

Bedava internet
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fulya ırkoren
  • 1 Star
    Loading...

Temsilci Mike Coffman (R-CO) ayrıca 2015 Açık İnternet Düzeni’ni yeniden düzenlemek için Demokrat liderliğindeki bir tedbir üzerine imzaladı.

 

Net tarafsızlık hükümlerinin yeniden yürürlüğe konması için beklenilen bir çabada, Temsilci Mike Coffman (R-CO) bugün ücretsiz internet yönetmeliklerini kanun haline getirecek bir fatura çıkardı. Başlıklı 21. Yüzyıl İnternet Yasası , kısıtlama ve içerik engelleme yanı sıra zararlı ücretli önceliklendirme uygulamaları yasaklandı Federal İletişim Komisyonu’nun 2015 Açık İnternet düzeni, temel hatlarını tesis olacağını ölçüsü. Ancak daha da şaşırtıcı bir hamleyle, Cumhuriyet kongresörü, FCC’nin geçen yıl son vermesi için oy kullandığı net tarafsızlık kurallarını eski haline getirme yönünde bir Demokrat liderliğindeki çabaya imza attı.

Geçtiğimiz Aralık ayında, FCC’nin net tarafsızlığı ortadan kaldırmak için bir oylama çağrısında bulunduğu Coffman, komisyondan oylamayı ertelemesini isteyen ilk Cumhuriyetçioldu. Açık bir mektupta, kongre üyesi FCC’den, yasama organı için Açık İnternet Siparişi ve daha önceki dönemlerde daha gevşek kurallar koyduğu düzenlemeler arasında bir uzlaşma olarak çalışabilecek bir yeni yasa tasarısı için zaman tanımasını istedi.

Coffman , “İnternet, dönüştürücü bir araç haline geldi ve varlığını koruyor ve benim de içinde bulunduğum kuralların değiştirilmesi için alacağınız herhangi bir eylemle ilgili kayda değer olumsuz sonuçlar doğurabileceğine inanıyorum ” dedi . “Bence Kongre, günümüzde var olan aynı açık Internet korumasını kutlarken, doğru ışık düzenleyici otorite dengesini bulabilir.”

 

21. Yüzyıl İnternet Yasası, 90’lardan beri internetin yönetildiği mevcut çerçeveyi yeniden yapılandırmayı amaçlıyor. Eski net tarafsızlık tartışmaları , Telekomünikasyon Yasası sınıflandırmasının geniş bantlara en uygun olduğu alana odaklanmıştır. Başlık I altında, geniş bant bir hizmet olarak tanımlanacaktır; Başlık II altında, onu su ve elektrik gibi çalışan bir yardımcı olarak tanımlar. Obama komisyonunun Açık İnternet Siparişi, genişbantı bir Başlık II yardımcı programı olarak sınıflandırdı; bu da sağlayıcıların para çekme, engelleme veya ücretli hızlı şerit sunmalarını yasakladı. İki yıl sonra Pai’nin FCC’si genişbantı bir hizmet olarak yeniden tanımlamayı tercih etti. Bu nedenle, FCC’nin tüm internet trafiğini eşit şekilde ele almasını sağlamak için FCC’nin tüm yasal zemini kaldırıldı.

 

Coffman’ın faturası 1934 Telekomünikasyon Yasası’nı değiştirerek ve yeni Başlık VIII’yi ekleyerek bu argümanı geçmeye başladı. Bu yeni sınıflandırma, sağlayıcıların trafik kalitesini ve hızını kontrol etmelerini yasaklayarak ve ücretli önceliklendirme programlarına katılmalarını ya da kenar sağlayıcılardan erişim ücretlerini ödemelerini yasaklayarak “net tarafsızlığın dört köşesini” kalıcı olarak yasalaştıracaktır.

Gelecekte net tarafsızlık kuralları için kararlı bir zemin sağlamanın yanı sıra, mevzuat aynı zamanda sağlayıcıların “haksız veya aldatıcı eylemlere veya uygulamalara” katılmalarını yasa dışı hale getirmektedir. FCC, rekabete aykırı davranış iddialarını soruşturmaya yöneltmektedir. şikayetleri aldıktan sonra tüketiciler. Şeffaflık gereksinimleri sağlayıcılar için de artmaktadır, çünkü şirketlerin ağ uygulamalarıyla ilgili bilgileri tüketicilerin “bu tür hizmetlerin kullanımı konusunda bilinçli seçimler yapmasına” izin vermesi için kamuya açıklamalıdır.

 

Bir açıklamada, Facebook ve Google gibiinternet şirketlerini temsil eden bir kurum olan Internet Association, Coffman’ın faturasını övdü. “Amerikalıların büyük çoğunluğu, tüketicilerin tüm internete erişim hakkı olması gerektiğine katılıyor ve ISS’ler internet üzerindeki trafiğin engellenmesi, azaltılması ya da ödenmesine öncelik vermemelidir” diye yazdı. “21. Yüzyıl İnternet Yasası bu ilkeleri yansıtıyor ve doğru yönde bir adım.”

Bununla birlikte, mevzuatın zeminde dikkate alınmadan önce sıçrama ve sınırlamalar yapması gerekiyor. Ev Konuşmacısı Paul Ryan (R-WI) standart prosedürü takip ederse ve tasarıyı değerlendirmek üzere House Energy and Commerce Committee’ye atarsa, iletişim ve teknoloji paneli başkanı Rep. Marsha Blackburn başkanlığında ağır bir değişiklik sürecinden geçmesi muhtemeldir. (R-TN). Blackburn, bu yılın başlarında, “dört köşe” nin yalnızca ikisini özetleyen kendi net tarafsızlık çözümünü geçmeye çalıştı. Coffman yeniden eski haline getirme konusunda istekli.

Bu göz korkutucu süreç, Coffman’ın aynı zamanda FCC’nin Aralıksızlık kararını iptal etme kararını geri almak için House katındaki bir oylamayı zorlamayı hedefleyen Demokrat liderliğindeki tahliye dilekçesine imza atan ilk Cumhuriyetçi olmaya karar vermesi olabilir. Oylama, Kongre’nin 60 gün içinde herhangi bir kurum kararını yasama organına teslim etmesini sağlayan 1996 Kongre İnceleme Yasasını kullanacaktı. “Faturam Kongre boyunca hareket ederken, aynı zamanda“ yukarıdakilerin tümünün ”yaklaşımını aynı anda CRA’daki tahliye dilekçesini imzalayarak ve faturalarımı sunarak alacağım” dedi Coffman.

Senato zaten Mayıs ayında 52-47’lik bir oylama ile CRA tedbirini geçti . Kısa bir süre sonra, Temsilci Mike Doyle (D-PA) onu şu anda 176 imzanın bulunduğu Ev’de tanıttı – ve hepsi de Demokratlar . Oylamayı zorlamak için dilekçenin toplam 218 üyeye ihtiyacı var ve eğer imzalayanların hepsi de onaylamak için oy verdiyse, tedbir cumhurbaşkanının masasına taşınacaktı. Girişimin ilk birkaç haftasında milletvekilleri dilekçeyi imzalamak için akın etti, ancak zaman geçtikçe bu heyecan azaldı. Coffman’ın duyurusu, Cumhuriyetçilerin, tedbiri zemine almak için gereken çoğunluk eşiğine karşı dilekçeyi zorlamaya mecbur etme potansiyeline sahip.

Yine de, faturaların Kongre’de gerçek ilerleme kaydetmeden aylar sürecek. Ev, önümüzdeki hafta Ağustos girintisi için ayrılacak ve eylül ayına kadar Tepeye geri dönmeyecek.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor