arama

GoPro Hero 6 Black’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Ünlü aksiyon kamerası üreticisi GoPro, geçtiğimiz gün e-posta yoluyla basın mensuplarıyla paylaştığı bildiride yeni Hero 6 Black modelinin çıkış tarihini resmen duyurdu. Buna göre önümüzdeki Perşembe günü, yani ayın 28’inde yeni aksiyon kamerası müşterilerin beğenisine sunulacak. ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Fransisco’da düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılacak olan kamerayı şirketin CEO’su Nick Woodman eline alacak. Ürünün fiyatı, teknik özellikleri ve yetenekleri ilk kez bu etkinlikte gün yüzüne çıkacak.

Fiyatı biraz tuzlu olacak

Pazarda yer alan Xiaomi gibi markaların çok daha uygun fiyatlı aksiyon kameraları üretmesine karşın GoPro, her zaman profesyonellerin ilk tercihi oluyor. Son dönemde yaygınlaşan drone’larda da kullanılabilen aksiyon kameralarının WiFi teknolojisiyle kablosuz görüntü aktarımı yapabiliyor oluşu ciddi bir avantaj.

Perşembe günü tanıtılacak olan GoPro Hero 6 Black’in 499 $’lık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Bu da vergiler hariç 1760 TL gibi bir rakama tekabül ediyor, ki bu oldukça ciddi bir para. Öncelikle Kuzey Amerika bölgesinde satışa sunulacak olan model, ilerleyen günlerde diğer dünya ülkelerinde de raflardaki yerini alacak.

Köklü değişiklikler bekleniyor

Yeni Hero 6 Black, selefi Hero 5 Black’e nazaran çok daha yenilikçi bir tasarıma sahip olacak. Saniyede 60 kare yakalama hızı, 4K video çekimi ve 240 fps’e kadar 1080p çekim yeteneği gibi gelişmiş özelliklerin de Hero 6 Black’teki yerini alması bekleniyor. Tabii en doğru bilgiyi Perşembe günü öğrenebileceğiz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor