arama

Hangouts Uygulaması Android’den Kalkıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Hangouts akıllı cihazlar için bir zorunluluktu. Özellikle android cihaz kullananlar kısmi olarak olarak bu zorunluluk karşısında sıkıntı çekiyordu çünkü bu uygulamanın telefonun arka planında sürekli olarak çalışıyor olması telefonun da yavaşlamasına neden oluyordu.

Google yazılımını her geçen gün biraz daha yeniliyor ve de eski yazılımlardan kurtulmaya çalışıyor. Google sürekli olarak kendini geliştirirken son yaptığı yeniliklerle de google Duo ‘yu devreye almıştır. Bu uygulama telefonlara girmeye başlayınca da otomatik olarak google hangouts ’ u da artık android telefonlardan yavaş yavaş uzaklaştırıyor. Ancak uygulama kaldırılıyor diye de sevinmeyin çünkü onun yerine Dou geliyor.

hangouts-uygulamasi-android

Hangouts Ve Duo Uygulaması Yer Değiştirecek

Play store mağazasına erişmeye çalışan kullanıcıların tamamından hangouts uygulamasını indirilm olması isteniyordu ve aslına bakarsanız google’nin bu tarz bir zorlamayı da insanlara dayatıyor olması aslına bakarsanız hiç hoş bir şey değildi.  Şimdi ise değişim aslında yalnızca uygulamanın adının değiştirilmesinden başka bir şey olmadığını da gösteriyor.

GOOGLE DUO NEDİR?          

Duo cep telefonları üzerinden video görüşmeleri yapılabilmesine imkân tanıyan bir uygulama. İnternete bağlı olduğunuz da diğer bir akıllı cep telefonunda duo olan herkesle ücretsiz olarak görüşebiliyorsunuz. Son olarak ise belirtmek istediğimiz konu Duo’ yu indirebilmeniz için Android 4,1 işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor.

Bakalım bu yeni uygulamanın bizim cep telefonlarımıza kazandırdığı ne olacak. Yine diğer uygulama gibi yalnızca zorunlulukla mı kalacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.