arama

Herkes metroda ağlıyor mu?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Bir mendil topla ve o hisleri hissetmeye hazır ol. Hayat Garip, gizemli, genç dram ve zaman yolculuğunun yürek burkan öyküsü ile bu kadar çok oyuncuyu büyüleyen güzel macera oyunu, sonunda Play Store’da tüm ihtişamıyla yer alıyor. Evde kuru göz olmayacak.

 

Video oyunlarının bir Önemli Sanat Formu olup olmadığı konusundaki eski soru, bazılarına göre pek uygun olmayabilir, ancak Hayatın Garip olmasının gerçekten özel bir şey olduğunu hiç şüphe yok : Oyun oynayanların kalplerine gerçekten dokunan ender video oyunlarından biri. Bu, ustalıkla hazırlanmış bir hikâye, karakterleri ve duygusal atmosferi sayesinde, oyuncuları bir araya getiren bir indie filmi ya da sıradışı bir şekilde hareket eden şarkının yapacağı şekilde çekmek için bir araya geliyor.

Life Strange, 2016’da Steam’deki en iyi 100 en çok satan oyundan biri oldu. Mayıs 2017’den bu yana tüm platformlarda üç milyondan fazla kopya satıldı. ve prequel oyunu Hayat Garip: Fırtına zaten konsollar ve PC üzerinde zaten.

Bu bir sürpriz, yayıncı Square Enix’in, Google Play Store’da herhangi bir resmi duyuru veya tanıtım fanfali olmaksızın Life is Strange’a vesile olması sürpriz oldu. Ama hoş bir sürpriz. Oyun bu yılın başlarında iOS’ta piyasaya sürüldü ve Apple kıskançlığından bıktım.

 

Hatırlanması gereken bir hikaye

Oyun, yaklaşık beş yıllık bir sürenin ardından, yakın zamanda memleketi Arcadia Körfezi’ne geri dönen bir lise öğrencisi olan Max’i çevreliyor. Bir kızı bir öğrenci tarafından vurulduğunda görür, Max zamanını geri alabileceğini keşfeder, ne olduğunu değiştirmesine izin verir ve kızı Max’in eski en iyi arkadaşı Chloe’yi kurtarır.

 

Chloe ve Max paslanmış dostluğu tamir etmeye çalışırken, gizemli koşullarda ortadan kaybolan başka bir öğrencinin gizemine karışıyorlar. Bunu araştırırken, Max’in her biri kendi gündemleri, ilişkileri ve sırları olan bir dizi başka karakterle uğraşmak zorundadır. Max, yeni iktidarı ele geçirdiğinde, muhtemelen tüm şehrin geçmişini değiştirmesinin bir sonucu olarak yaklaşan bir fırtına tarafından imha edilen tüm vizyonlar tarafından perili durumda.

 

Sizin için daha fazla hikaye detayı bozmayacağım ve sadece oyuncuların farklı açılardan yaklaşmasına ve farklı eylemlerin sonuçlarını görmelerine izin veren “geri sarma zamanı” teknisyeniyle gerçekten özel bir şey olduğunu söylemem (en azından kısa sürede) … geniş kapsamlı sonuçlar sizi hala şaşırtacaktır).

 

Oyun indirmek ücretsizdir, ancak bu sadece oyunun ilk bölümünü alır, eğer çitin üzerinde iseniz denemek harika. Bu güzel oyunun iyi bir özelliğe sahip cihazlara (en az 2 GB RAM, Android 6 veya daha üstü) ihtiyacı olduğu uyarısında bulunun, bu yüzden performans için ücretsiz teklifi test etmeye de değer. Tüm oyunu 8.99 $ karşılığında satın alabilir veya bölümleri ayrı ayrı 4,99 $ karşılığında indirebilirsiniz.

 

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor