arama

Hitman Artık Ücretsiz Oynanabilecek

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Aksiyon- macera türünde, gizlilik esaslı ve ajan konuşu bir video oyunu serisi olan Hitman, IO Interactive şirketi tarafından geliştirilerek,  Square Enix şirketi tarafından Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One gibi birçok platforma uygun olarak piyasaya sürülmüştü. Geçtiğimiz günlerde şirketin CEO’su olan Türk asıllı Hakan Abrak, Square Enix şirketiyle yaşanan bir anlaşmazlık nedeniyle, IO Interactive şirketinin artık bağımsız bir firma olduğu açıklamasını yapmıştı.

IO Interactive firması; Hitman adlı oyun serisini tüm haklarıyla satın aldığını belirterek, artık bağımsız bir oyun stüdyosu haline geldiğini açıklamıştı. Ayrıca firma yetkilileri, Hitman’in ikinci sezonuna odaklandıklarını ve bununla ilgili bilgileri yakında duyuracaklarını bildireceğini söyledi.  Bu açıklamalardan kısa bir süre sonra, artık bağımsız olan IO Interactive şirketi Hitman oyunun fiyatlarını düşürmüştü. Hitman serisinin son oyunu hatırlanacağı üzere bölüm bölüm çıkmıştı.

IO Interactive yetkilileri tüm bu açıklamalarından kısa bir süre sonra da Hitman oyununun ilk bölümünü, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları dahil, tüm platformlarda ücretsiz yaptıklarını belirttiler. HITMAN – Welcome to The Playground adlı ücretsiz olarak yayınlanan bölümde; 40 kadar yan görev ve 2 ana görevi oynayabileceksiniz. Diğer bölümleri de oynamak isteyen Hitman oyuncuları oyunun devamını satın almak zorunda.  Hitman’in ücretsiz yayınlanan bu sürümünü, Hitman’in resmi internet sitesi olan www.hitman.com adresinden indirebilirsiniz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ