arama

HP Spectre x360 İncelemesi: İntel i7 Arayanlara

hp spectre x360,hp bilgisayar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Yedinci nesil Intel i7 işlemciye sahip uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar modeli satın almak istiyorsanız, tercihinizi HP Spectre x360’tan yana kullanabilirsiniz. Apple’ın satış rekorları kırması beklenen MacBook Pro 2016’da kullandığı Intel i7 kullanılıyor. İ7 HP’nin bu modelini de fiyat-performans orantısı bakımından en mantıklı tercihler arasına çıkartmayı başarıyor. Üstelik Apple’ın yeni MacBook’u ne zaman satışa çıkaracağı konusu halen daha bilinmezliğini koruyor. Hal böyle olunca MacBook kıvamında bir bilgisayara sahip olmak için HP Spectre x360 gayet makul bir seçenek olarak karşımıza çıkmış durumda.

hp-spectre-x360-image

Dünyanın En ince Dizüstü Bilgisayarı HP Spectre x360

HP bu yeni modeli tasarlarken hem ev, hem de ofis kullanıcılarını hedef müşteri kitlesi olarak belirlemiş. 13.3’inçlik ekrana sahip. HP Spectre x360’ın bir diğer avantajı ise ultra ince olması. Üstün donanım özelliklerine rağmen inceliğinden ödün vermeyen cihaz, dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olma sıfatına da sahip. Fiyatı ise müşterilerin özelleştirmelerine göre şekilleniyor olsa da, 900 ila 1400 $ arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Ki bu da Türk Lirasıyla 3 bin – 4 bin 500 lira gibi bir rakama tekabül ediyor. Henüz ülkemizde i5 işlemcili modelleri satışta olan cihazın i7 sürümünün ne zaman satışa çıkacağı netleşmiş değil. Ancak vergiler de eklendiği zaman MacBook Pro 2016 ile boy ölçüşebilecek bir fiyata sahip olacağı tahmin ediliyor.hp-spectre-x360-imagesGadgets 360 isimli internet sitesi, HP Spectre x360’ta kullanılan bataryanın da eski versiyonlara nazaran daha gelişmiş olduğunu yazan bir haber paylaştı. Buna göre x360’ın i7 sürümünde batarya ömrü yüzde 25 daha fazla uzatıldı ve toplamda 15 saatlik açık kalma değerine ulaşmayı başardı. Üstelik hızlı şarj teknolojisiyle yalnızca yarım saatlik bir şarj, bataryanın yarısını doldurmaya yetiyor. 90 dakikada ise bataryanın yüzde 90’ını doldurabilmek mümkün.

HP Spectre x360 Thunderbolt desteğine sahip USB Type-C çıkışları, daha hızlı Wi-Fi özelliği, Bang & Olufsen ile HP Audio sayesinde yüksek kaliteli müzik dinleme keyfi ve 1 TB’a kadar yükseltilebilen SSD seçenekleriyle muhteşem bir ürün. Üstelik yalnızca 13.8 mm kalınlığında.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.