arama

HP’nin yeni deri dizüstü bilgisayarı PC’yi yeniden icat etmeye çalışıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Spectre Folio farklı modlar için akıllı 2’si 1 arada tasarıma sahiptir.

HP, en yeni dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarıyla farklı bir şeyler deniyor ve “bilgisayarı yeniden icat ettiğini” cesaretle iddia ediyor. Çoğu dizüstü bilgisayar bir alüminyum veya plastik kasaya yerleştirilirken, HP’nin Spectre Folio, farklı modlara dönüşen deriye sarılıyor. Bu, piyasadaki her 2’si bir arada gibi görünse de, biraz farklı olduğunu görmek için sadece HP’nin Spectre Folio’suna bakmak zorundasınız.

HP, dış cihaza bağlanan ve bu aygıttaki pil miktarını en üst düzeye çıkarmak için küçük bir anakartla birleştiren bir iskelet magnezyum çerçeve oluşturdu. HP, 18 saate kadar pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor, iddialar devam ederse etkileyici bir miktar. İçeride, 8. Nesil Intel Core i7 işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama alanı var. HP, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için Intel’in en yeni 1W paneli ile 13,3 inç FHD ekran kullanıyor . Ayrıca bu yıl daha sonra 4K ekran seçeneği olacak.

 

Gerçi, bunu gerçekten farklı kılan Spectre Folio’nun çerçevesi. HP, deriyi dergi gibi yere seren bir cihaz olusturmak için kullanmistir ve bir omurga ve dikiüi de içerir, böylece kapali oldugu zaman kitaba benziyor. Mod değiştirme de oldukça sorunsuz. Geleneksel bir dizüstü bilgisayar modunda kullanabilir veya klavyenin ekran tarafından kaplandığı bir medya moduna geçmek için ekranı ileriye doğru çekebilirsiniz. İzleme paneli ön tarafta kalır, böylece ekrana dokunmak zorunda kalmadan ihtiyacınız olduğunda gezinebilirsiniz. Medya modundayken, ekranı düz bir şekilde tablet moduna geçirebilirsiniz.

HP’nin “bilgisayarı yeniden icat etme” iddiasının iddiasının, Spectre Folio’nun incelemeleriyle test edilmesi gerekecek, ancak geçen ayki bir süre içerisinde cihazın mühendisliğinden etkilendim. Microsoft’un Windows 8 işletim sistemini yayınlamasından bu yana vahşi tasarımdan sonra bilgisayar tasarımcısının vahşi tasarımı denemesini izliyorum ve hala 2’si bir arada mükemmel değil.

Ağır bir tablet ya da garip bir dizüstü bilgisayar modu olsun, yol boyunca her zaman bir uzlaşma vardır. HP, bu tasarımı Spectre Folio ile mükemmelleştirdiğini ve böylece her ikisinin de iyi yönetebileceğini düşünüyor.

HP tasarım başkan yardımcısı Stacy Wolff, “Bu tasarım dizüstü bilgisayardan tablete kadar pürüzsüz” diyor. Sektörde en hızlı olanlardan biri. ”Modlar arasında geçiş yapmak için çok hızlı buldum, ancak 2’si 1 arada bir için büyük bir test, dizüstü bilgisayar modunun kucağınızda nasıl hissettiğidir. Şaşırtıcı derecede sağlam ve iyi dengelenmişti; Ekrana dokunmak için uzandığımda, rahatsız edici bir ekran yalpalama yoktu ve en ağır hissetmiyordu.

 Bu modun sadece hayal kırıklığı yaratan kısmı, ekranın açısında bir uzlaşmadır. Bunu sizden uzaklaştıramazsınız, bir masa üstünde kullanıyorsanız, ekran açısını önlemek için ekran açısını daha fazla ayarlamak isteyip istemediğinizde sorun değil. Ekranda ayrıca oldukça büyük bir çene var ve Dell’in XPS 13’ü gibi daha az çerçeveli bir panel görmeyi tercih ederim.

 

Tablet modu büyük ölçüde beklediğiniz gibi, hatta eğme desteği ve 4000’den fazla hassasiyet seviyesi olan bir ekran kalemi bile var. Tablet modundayken ekranı biraz açabilirsiniz, ancak düz olduğunda daha sağlamdır. Tüm farklı modlar mıknatıslar tarafından desteklenir, bu yüzden klavyede bir düğme veya kilit yoktur. HP ayrıca, 1.5mm’lik anahtar hareketi ve bir cam izleme paneli ile tam bir alüminyum klavye tuttu ve kısa testlerim sırasında her iki Specter dizüstü bilgisayarına da benzer buldum.

HP’nin, Specter Folio’nun ARM ile çalışan bir sürümünü veya hatta 10 inçlik bir sürümünü düşünmediğini şaşırdım. Wolff, “Intel ile aşırı ortaklık içinde çalışmak zorunda kaldık” diye açıklıyor. “Başkalarına baktık mı? Yaptık, ama bu kısa bir yolculuktu çünkü biz gerçekten bu premium seviyede bar ayarlamak istedik. ”10 inçlik bir versiyona benzemiyor. Wolff, 10 inçlik alanda “çok fazla gürültü ve birçok farklı form faktörü var” diyor ve her zaman HP’nin bildiği üretkenlik aygıtlarıyla ilgili değil.

 

Her iki şekilde de deri, bu tasarımın anahtar bileşenidir. Spectre Folio’yu daha fazla prim hissetmek ve katlandığında bir kitap gibi yapmak için var. Bu avuç içi, özellikle avuç içi dayanaklarında nasıl durduğunu görmek ilginç olacaktır. HP, deri için herhangi bir işlem yapmıyor ve Microsoft’un Surface Laptop’una benzer bir aşınma olabilir. Wolff, “Bu, sökme için tasarlandı” diyor, deri dış cephenin gelecekte değiştirilebileceğini ima ediyor.

Deriden başka, HP’nin Folio ile deneme yaptığı açıktır. Apple’ın egemen olduğu premium laptop pazarını yakalamak için daha büyük bir itici güç gibi hissettiren animatörler ve moda tasarımcıları işe alıyor. Microsoft aynı zamanda Yüzey çizgisi ile benzer bir yaklaşım denedi ve HP açıkça öne çıkan bir dizüstü bilgisayar istiyor.

Düşünceleriniz nelerdir?

 

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor