arama

Huawei Mate 10 Pro Muhteşem Görünüyor!

Huawei Mate 10 Pro
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Twitter’da sürekli olarak sızıntı kaynaklı haberler paylaşan Evan Blass, şimdilerde Huawei’nin yeni Mate 10 Pro cihazına ait görüntüleri yayınladı. Görüntülerde 12 ve 20 megapiksellik iki arka kameranın bulunduğu, Leica markalı f/1.6 değerlerine sahip lenslerin yer aldığı görülüyor. Ön kamerada ise 8 MP’lik bir kamera tercih edilmiş.

Tam bir profesyonel cihaz

Apple, Samsung ve LG gibi dişli rakipleriyle mücadele etmek için 6 inç büyüklüğünde ve 18:9 orantıya sahip bir ekranın kullanıldığı Huawei Mate 10 Pro, isminden de anlaşılacağı üzere profesyonel bir cihaz olmuş. Parmak izi okuyucusu ise telefonun arka kısmında konumlandırılmış.

Geçmişte piyasaya çıkarılan Huawei modellerinde de sıklıkla bu yöntem tercih ediliyor. Apple veya Samsung’un aksine Huawei parmak izi okuyucusunu modellerin arka kısmına koymaktan yana. Huawei Mate 10 Pro da bu yolu izliyor.

Yapay zeka yetenekleri de var

Gerçek bir yapay zeka telefonu olduğu iddiasıyla yola çıkan Huawei Mate 10 Pro, iPhone X’e rakip olarak üretilmiş. Gücünü aldığı Kirin 970 işlemci setiyle yabancı dilde yapılan yazışmaları internet bağlantısına ihtiyaç duymadan istenilen dile çevirmeyi başarıyor. Ayrıca yine yapay zekanın kullanıldığı fotoğraf asistanı da cihazdaki yerini almış.

16 Ekim tarihinde Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenecek etkinlikte Huawei Mate 10 Pro’ya ait daha detaylı özelliklere ulaşabileceğiz. O zamana kadar sızıntı kaynaklı bu haberlerle yetinmemiz gerekecek. Ne zaman satışa çıkacağı veya ülkemize ne zaman geleceği de bilinmeyen cihaz, dengeleri değiştirmeye aday.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor