arama

Huawei Mate 9 Özellikleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • seorehberi seorehberi
 • 1 Star
  Loading...

Huawei Mate 9 bu yıl bitmeden önce teknoloji meraklılarının yakından beklediği akıllı telefonlar arasında. Firma Mate 9’ u 3 Kasım’ da tanıtacağını açıkladı. Telefonun tanıtım toplantısına ise tüm basın mensupları davet edildi.

Huawei Mate 9 özellikleri ne olacak?

Huawei mata 9 ile birlikte 1080 x 1920 çözünürlüğe sahip 5,9 inç büyüklüğünde bir telefonu dünyaya tanıtacak. Telefonda ilk kez 960 yongatest kullanılacak. 4 ve 6 GB Ram olacak telegonda 256GB depolama alanı olacak. Bunun anı sıra leica optik’ in kullanılmış olduğu çift kamera yer alacak. Android 7,90 işletim sistemi le telefonun pil ömrüde biraz daha uzun bir hale getiriliyor. Hızlı şarj edilebilme özelliği ve parmak izi okuyucusu bulunuyor. Okuyucunun bulunduğu nokta ise kameranın altı olacak.

huawei-mate-9

Geçtiğimiz ayda sızan bitlilere göre promo’nun da Huawei Mata 9 ’un başka bir versiyonu olarak çıkarılacak. Promo’ da Üç renk özelliği olacak 4 GB Ram ve 128 GB dahili hafıza yer alacak.  Mate 9’un satış fiyatı ise 585 dolar olacak ve 5 renk seçeneği yer alacak.

Huawei aslında ülkemizde de bilinen markalar arasında ve son dönem çıkışlarının bir hayli etkili bir şeklde yakaladığı da gözle görülebiliyor. Bundan birkaç sene öncesinde bu telefon tercih edilmezken görünen o ki yeni telefon görsel ve de özellik bakımından eskilerin oldukça üzerine koyularak piyasaya sürülecek.  Huawei’ nin en çok beğenilen telefonları arasında kavisli ekrana sahip olan modelleri geliyordu ve bu modelin Galaxy Note 7’ye benzerliği onun daha da çok fark edilmesini sağladı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor