arama

Instagram Arşiv Özelliği

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

İnstagram, bir süredir yürüttüğü çalışmalarını tamamlayarak arşiv özelliğini kullanıcılarının kullanımına açtı. Bir süre önce bu özelliğini tanıtan İnstagram, kullanıcılarını oldukça heyecanlandırmıştı. Bir süredir bu özelliğin çıkmasını bekleyen kullanıcılar nihayet bu özelliğe kavuştular.
Yaklaşık olarak 3 hafta boyunca süren test dönemini tamamlayan İnstagram, arşiv özelliği uygulamasını bütün kullanıcılarına sunmaya başladı. Bundan böyle bütün İnstagram kullanıcıları, İnstagram üzerinden seçtikleri resimleri arşiv özelliği uygulaması sayesinde sadece kendilerinin görebileceği bir biçimde görüntülemeye devam edebilecekler. Resim ve video paylaşma ağı olan İnstagram bu açıdan yepyeni bir özellik geliştirmiş durumda. Kullanıcılar bundan böyle istedikleri herhangi bir gönderiyi arşivlerine alabilecek. Bu arşiv özelliği sayesinde kullanıcılar başkalarının görmesini istemediklerini resimleri profil kısmından alarak bu bölüme aktaracaklar.

Arşivleme seçeneği nasıl çalışmaktadır?
İnstagram’da yer alan herhangi bir resmi arşivleyebilmek için istenen resmin sağ üst kısmında yer alan noktalı kısma tıklamak gerekiyor. Ardından arşivle seçeneğine tıklamak gerekmektedir. Arşivleye tıklanıldığı tekdirde resim arşiv klasörüne gönderilecek ve paylaşım kısmından kaldırılacak. Arşive gönderilen resimler istenildiği zaman tekrar profil kısmında eklendiği zaman tarihiyle yer alabilecek. Arşive gönderilen herhangi bir resim veya resimler başkaları tarafından görüntülenememektedir. Böylece kullanıcılar başkalarının görüntülemesini istemedikleri resim ya da resimlerini gizli tutabilme olanağına kavuşmaktalar.
Bu özelliğiyle kullanıcılarına yeni bir olanak sunan İnstagram, bu konuda farklı bir uygulamayla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Uzunca bir süre de bu uygulamayla kendinden bahsettireceğe benziyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ