arama

Instagram İstenmeyen Yorumlar Nasıl Engellenir?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • seorehberi seorehberi
 • 1 Star
  Loading...

İnstagram bilindiği üzere dünyanın en iyi fotoğraf çekip paylaşma araçlarından bir tanesi dolayısıyla neredeyse her akıllı cihaz üzerinde bu uygulamanın yüklü olduğunu söylesek yalan sayılmayız. Dolayısıyla bu kadar fazla oranda tercih edilen bir uygulama aynı zamanda sizin istemediğiniz konularla da karşı karşıya kalabiliyor. Örneğin paylaşmış olduğunuz bir fotoğrafın altında görmek istemediğiniz bir yorum olabiliyor. Bu yorum sizi biraz rahatsız etse de nasıl kurtulacağınızı onu nasıl kaldırıp engelleyeceğinizi bilmiyorsunuz. O halde instagram fotoğraflarınızın altındaki istenmeyen yorumlar nasıl engellenir size kısaca maddeler şeklinde anlatalım.

instagram6

İNSTAGRAM YORUMLARI NASIL SİLİNİR?

Geçtiğimiz günlerde instagram’ ın CEO’ su Kevin Systrom kullanıcıların bu yorumlardan nasıl kurtulabilecekleri konusunda bilgi verdi. Bugüne kadar bu özellik bulunmayan uygulama artık bu rahatsızlıkların farkına vararak pek yakında bu durumu bir güncellemeyle çözeceklerini açıkladı.

Öncelikli olarak uygulama içerisinde bir anahtar kelime moderasyon aracı yer alacak bu modu açtığınız da istemediğiniz yorumlardan kurtulacaksınız.

instagram1

İnstagram uygulamasını akıllı telefonunuz üzerinden açın ve uygulamaya giriş yapın.  Profil sayfanızın sağ üst köşesinde seçenekler ikonu bulunuyor bu ikona dokunun. Ardından alt kısımda yer alan yorumlar bölümünü göreceksiniz bunu seçin size uygunsuz yorumları gizle seçeneği sunulacak bunu aktif hale getirmelisiniz.

instagram2

instagram3

Burada önemli olan engellemek istediğiniz yorumlarda geçmesini istemediğiniz kelimeler olacak bu kelimeleri aralarında virgül koyarak yazın.

Örneğin : Sana ne,sen kimsin, çok kötü olmuş,çirkin,tipsiz, vs.

instagram4

Bu anahtar kelimelerin girişlerini yaptıktan sonra tamam tuşuna basıp kaydediyorsunuz. Bundan sonra artık instagram uygulamanızdaki fotoğraflarınızda olmasını istemediğiniz kelimelerin geçtiği cümleleri asla göremeyeceksiniz.

instagram5

Bu özellik bir çok kullanıcının şimdiden ilgisini çekti diyebiliriz. Çünkü bu konuyla ilgili bugüne kadar bir çok rahatsızlık yazılı ve de sözlü olarak dile getirilmişti. Bu şekilde insanların özel olan anılarını paylaştıkları uygulama üzerinde görmek istemediği cümlelerle karşılaşmayacaklar.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor