arama

Instagram’da Sahte Takipçi Alanlar Yandı!

Instagram Sahte Takipçi Alanlar Yandı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Dünya’nın en çok tercih edilen sosyal ağları başında gelen Instagram’ın geçtiğimiz günlerde aldığı karar birçok kullanıcısının zor durumda kalmasına neden olacak. Özellikle son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren ve aktif olarak 1 Milyardan fazla kullanıcı sayısına ulaşarak bu alanda Facebook’tan sonra en çok tercih edilen sosyal ağların başında gelen Instagram’ın sahte takipçi kasan abonelerinin hesapları kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak.

Sosyal medyanın her geçen gün giderek arttığı günümüzde kullanıcıların özellikle abone kazanmak için harcadığı onlarca paranın yakın zamanda tarihe karışması gündeme geldi. Fenomen haline gelmek isteyen ünlü isimlerin Instagram’da takipçi kazanmak için harcadığı parların önüne geçmek için çalışmalarına hız veren Instagram yöneticileri sahte yollardan takipçi kazanan kişilerin sayfalarını tespit ettikten sonra bu sayfaların kapatılacağını açıkladı.

Instagram’da ortaya çıkan bu açığın kapatılmasından sonra sahte botlar üzerinden takipçi kasan kullanıcılarının hesapları üzerinde inceleme yapan firmanın bu son aldığı kararı yakın zamanda hayata geçirmesi bekleniyor.

Yurtdışında en çok kullanılan Instagram sitelerinden olan InstaPlus ve PeerBosst gibi sitelerin takipçi kazanma konusunda kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin kapatıldığını resmen açıkladı.

Spam olarak algılanan bu siteler üzerinden çalışmalarına devam eden Instagram’ın özellikle sahte içerikler ve sahte kullanıcılar ile hesaplarını aktif hale getiren kullanıcılar ile vereceği mücadelenin hızlı bir şekilde devam etmesi bekleniyor.

Canlı yayın özelliği ve hikayeler özelliğinin getirilmesinden sonra kullanıcı sayısında ciddi artışlar meydana gelen Instagram’ın yakın zamanda hayata geçmesi beklenen yeni güncellemelerinin olduğunu ve bu güncelleler ile birlikte kullanıcılarına yeni sürprizlerinin olduğunu açıklaması ise heyecan yarattı. Instagram kullanıcılarının merakla beklediği bu yeni güncellemelerin basına sızmasından sonra sizlere sitemizden en yakın zamanda bu haberleri açıklamayı ümit ediyoruz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.