arama

Instagram Yeni Snapchat Olmak İstiyor

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Sosyal medya devleri arasında yaşanan savaş giderek kızışıyor! Hatırlayacağınız üzere Facebook, özellikle gençler arasında bir hayli yaygınlaşan Snapchat’i satın almak istemişti. Snapchat yöneticilerinin bu teklifi reddetmesi üzerine yine bir Facebook iştiraki olan Instagram, Snapchat’e çok benzeyen bir güncellemeyi uygulamaya ekledi: Instagram Stories. (Instagram Hikayeleri)

İsminden de anlaşılacağı üzere anlık hikayeler düzenleyip belli bir süre sonra yok olması üzere paylaşımlarda bulunabileceğiniz Instagram Stories, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başladı. Fotoğraf ve videolarınızı slayt şeklinde hazırlayarak tıpkı Snapchat’te olduğu gibi Instagram hesabınızdan paylaşabiliyorsunuz. 24 saat içinde yapabileceğiniz paylaşımların herhangi bir sınırı yok. Üstelik fotoğraf ve videolarınızı dilediğiniz gibi yazı ve görsel geliştirmelerle daha şık hale getirebiliyorsunuz. Smiley ekleme, yazı yazma, çizim yapma gibi türlü seçenekleriniz mevcut. Tıpkı Snapchat’teki gibi.

Önümüzdeki hafta boyunca iOS ve Android cihazlar için yayınlanacak olan güncellemeyle birlikte Instagram uygulaması bu özelliğe sahip olacak. Windows Phone kullanıcılarının ne zaman bu güncellemeyi alacağına dair herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Paylaştığınız hikayeler 24 saat boyunca görülecek, ardından tamamen silinecek ve profilinizde gözükmeyecek. Fotoğraf akışının üstüne yeni eklenen barda Instagram hikayelerinizi diğer kullanıcılar ulaşabilecek. Hikayelerini güncelleyen kullanıcıların profil fotoğrafı etrafında renkli bir halka yer alacak ve bu butona basarak hikayeleri görüntüleyebileceksiniz. Geliştirilen gizlilik ayarlarıyla da hikayelerinizi yalnızca takipçilerinizin veya tüm Instagram kullanıcılarının görebilmesini de sağlayabileceksiniz.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor