arama

Instagram’a Yeni Güncelleme Geldi

Instagram'a Yeni Güncelleme
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Fotoğrafçılığa meraklı akıllı telefon kullanıcılarının en sevdiği uygulamalar arasında yer alan Instagram’a yeni güncelleme yapıldı. Daha çok DM, yani Direkt Mesaj kutusunda yapılan yeniliklerin göze çarptığı uygulama artık geçici ve kalıcı tüm mesajlaşmalarınızı bir arada toplamaya başlamış bulunuyor.

Instagram Direct artık daha kullanışlı

Önceleri ayrı bölümlerde yer alan geçici ve kalıcı mesajlaşma bölümlerinin tek bir yerde toplanması kullanıcılar için önemli bir yenilik oldu. Bunun yanı sıra yuvarlak ikonlar ve mesajlaşma baloncukları dikkatlerden kaçmadı. Snapchat’ten aşina olduğumuz “Hikayeler” özelliğini birebir klonlayan Instagram, şimdilerde özel mesajlaşmaları çok daha kullanışlı hale getirmiş durumda.

Hatırlanacağı üzere 24 saatlik süre zarfından sonra otomatik silinen paylaşımlar yuvarlak ikonlar şeklinde Direkt Mesaj bölümünün en üstünde yer alıyordu. Kalıcı olan mesajlar ise daha aşağıda listeleniyordu. Yeni güncellemeyle birlikte bu ikisi birleştirildi ve ayrı bölümler halinde listelenmesinin önüne geçildi.

iOS ve Android için verilen bu yeni güncellemeyi siz de mutlaka hemen indirin. Play Store veya App Store üzerinden güncellemeleri kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram DM’den nasıl hikaye paylaşılır?

Instagram’ın Direkt Mesaj bölümünden bir süre sonra kendini imha eden fotoğraf ve videolar paylaşmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey çok basit. Ana ekranda iken parmağınızla sağa kaydırıp kamerayı açın, fotoğraf veya videoyu çekin, daha sonra “DM’den gönder” seçeneğini işaretleyin. Karşınıza gelen menüde alıcıyı seçip “Gönder” butonuna bastıktan sonra işlem tamamdır!

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor