arama

İnternet’ten Alışveriş Ne Kadar Güvenli?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • seorehberi seorehberi
 • 1 Star
  Loading...

Genel anlamda teknolojiye baktığınız zaman artık A’dan Z’ye tüm Alışveriş alışkanlıklarımızın da değiştiğini söylemek mümkün. Örneğin Alışverişlerimizi dahi artık internet üzerinden yapıyoruz. Yani bizim bir Türk olarak dokunarak alma alışverişimiz artık sona ermiş durumda. Bizi bu hale getiren ise internetteki fiyatların ve kalitenin cazipliği internet dünyası o kadar geniş ki aradığınız nasıl bir ürün ya da eşya ise onun mutlaka en ucuzunu ve de en fazla çeşidini bulabiliyorsunuz. Üstelik evinize kadar gönderiyor ve de kargo ücreti almıyor olmanız sizi bu alışverişe biraz daha itiyor.

internetten-alisveris-guvenli

İnternetten Alışveriş Ne Kadar Güvenli?

Peki, bu kadar çok internet düşkünü bir hale geldik ve her şeyimizi internet üzerinden karşılıyorsak o zaman internet bize güvenli bir alan mı demektir.

Tabiî ki de hayır evet her şeyi internet üzerinden sağlayabiliriz ancak internetinde kötü yanlarından bir tanesi suiistimale açık olmasıdır. Bunun için izleyeceğiniz birkaç yol vardır. Bunlardan en başı çeken her zaman bildiğiniz ya da herkesin bildiği bir siteden alışveriş yapmak. Bunun için kurulmuş ve gerçekten de bu iş noktasında güvenliğinin sorun olmadığı siteler. İkincisi ise SSL sertifikasına sahip olması gerekiyor. Onu sitenin link uzantısından rahatlıkla anlayabilirsiniz.

internetten-alisveris

Daha önce internet üzerinden hiçbir şekilde alışveriş yapmamış bir kişiyseniz o zaman sizin dikkat etmeniz gereken yanınıza bu teknolojiden anlayan birisinin olmasıdır. Çünkü ödemeyi kredi kartınızla yapacağınız için dolandırılma riskiniz var.

Hiçbir şekilde şifrenizi bir başkasıyla paylaşmayın. Cep telefonunuza kod gönderilecektir bu kodu görmeden herhangi bir bilgiyi kesinlikle vermeyin. Sonuç olarak bu teknoloji her ne kadar güvenli de olsa yine de bir riskiniz var demektir. Bu yüzden bunu en aza indirmek sizin elinizde.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor