arama

iOS 11 İle Gelen Üstün Güvenlikli Para Gönderme

iOS 11 Kolay Para Transferi
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden biri olan Apple firması, geçtiğimiz aylarda iOS 11 adlı yeni sistemini yayınlayacağını duyurmuştu. Bu sistemle beraber Apple iphone kullanıcılarını mükemmel yeniliklerin beklediği ise sır değil.

Kısa bir süre sonra yayınlanacak olan iOS 11 ile beraber, sadece bir mesajla bile para göndere bilmemize olanak tanıyan bir özellik kullanıcılara sunulacak. Aynı zaman da Apple bu zamana kadar kullandığı en önemli güvenlik önemlerini bu uygulama içinde almayı planlıyor. Sebebiyse sistemin kötücüller tarafından ele geçirilmesinin engellenebilmesi. Çünkü bu uygulamanın hayata geçmesi ile birlikte milyonlarca Apple mobil kullanıcısı bu sistem ile para transferi yapacak. Bu sebeple oluşabilecek bir problem Apple’a pahalıya patlayabilir.

IMessage İle Kolay Para Transferi

Apple Mobil kullanıcıları en çok meraklandıran ve dört gözle beklenen IMessage üzerinden para gönderme sistemi, bu uygulama üzerinden diğer kullanıcılara para gönderme olayını oldukça basit bir şekle indirgiyor.

WWDC 2017’de Apple tarafından tanıtımı yapılan iOS 11 mobil sistemi ile beraber gelecek olan para gönderme özelliği Yine Apple’ın Pay Case’i ile beraber kullanılabilecek. Çıktığı günden itibaren popülaritesi her geçen gün artarak devam eden Apple Pay Case, bu yeni sistemin temelini oluşturacak.

Üstün Özellikli Güvenlik Sistemi Olacak

Bu uygulama sayesinde kullanıcılar kredi kartları veya banka kartları sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde diğer kullanıcılara para gönderip alabilecekler. Fakat bu sistemin ve kullanıcılarının paralarının garanti altında olabilmesi için Apple üstün özelliklere sahip bir güvenlik sistemini kullanacak. Bunun için ise kullanıcıların fotoğraflı kimlik doğrulaması yapmaları gerekiyor.

Aynı zamanda bu güvenlik sistemi ile birlikte Apple yaş sınırını da kontrol altında tutmak istiyor. Bu yaş sınırı meselesinin detayları belli olmamış olsa da küçük çocukların anne ve babalarının ya da diğer büyüklerinin telefonlarından izinsiz ve yanlışlıkla para transferi yapmalarının önüne geçmek istiyor olabilir.

Eylül ayında kullanıcılara sunulacak olan iOS 11 mobil sisteminin, bu güvenlikli para transferi özelliğinin haricinde başka hangi yeniliklerle geleceği ise merak konusu. 

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor