arama

iOS 12.1 beta tarafından desteklenen Face ID ile iPad Pro

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürülen iOS 12.1 beta sürümünde, bu sonbaharda yeni bir iPad’in geldiğini öne süren kodlar var. “İPad2018fall” dizesi, 9to5Mac için raporlama yapan Guilherme Rambo tarafından keşfedildi . Bu, diğer birçok sızıntı ile birlikte, yıl sonunda duyurulacak yeni bir iPad, muhtemelen yüz kimliği ve kenardan kenara çentikli bir ekrana sahip yeni bir iPad Pro’yu beklememiz gerektiğini gösteriyor.

Her ne kadar 2018’de piyasaya sürülen (çoğunlukla Apple Kalem desteğinin dışında yinelemeli geliştirmeler sağlayan) standart iPad’in yeni bir modelini görmüş olsak da, söylentiler bu yeni iPad Pro’nun daha büyük bir adım olacağını gösteriyor.

Bir şey için, potansiyel olarak Face ID ile donatılmış ilk iPad’e bakıyoruz. iOS 12.1 beta, cihazınız yatay moddayken yüz kilidini açma teknolojisine destek sağlar, klavye aksesuarlarıyla birlikte kullanıldığında tabletler için kullanışlı bir ayardır.

İLK USB-C IPAD OLABILIR

Yazılım ayrıca Memoji’nin cihazlar arasında senkronize edilmesine de izin veriyor . Bu, iki iPhone kullanan az sayıda kişiye hizmet vermek için dahil edilebilse de, bunun hem bir telefon hem de tablete sahip insanlar için olması, Memoji’nin iPad’e yaklaşmasını ima etmesi daha olasıdır.

Ayrıca Face ID’nin bir sonraki iPad’e gelmesini öneren başka gelişmeler oldu. Geliştiriciler, önceki iPad iOS 12 beta’larında, AvatarKit desteğinin yanı sıra bu özelliği de fark ettiler . Apple ayrıca iPad’in saatini cihazın üst kısmındaki durum çubuğunun solundan ortasına kaydırdı ve iPhone X stili çentiğe yol açtı.

Face ID’nin dışında, diğer önemli iPad söylentisi, gelecek iPad Pro’nun Lightning’ten USB-C’ye geçiş yapacağını söyleyen analist Ming Chi-Kuo’dan geliyor . Bu potansiyel olarak tableti bir USB-C çevre birimleri ve rıhtım dünyasını kullanarak açar ve iPad Pro’yu bir dizüstü bilgisayar yedeği olarak daha da sağlamlaştırır.

iOS 12.1 beta sürümü, orijinal olarak yazılımın 12. sürümüne ulaşması beklenen ancak daha sonra ertelenen FaceTime arama özelliğinin geri dönüşünü de görür .

Yeni tableti tam olarak ne zaman görebileceğimiz belli değil. Önceki iPad Artıları, son üç yılda Kasım, Mart ve Haziran aylarında piyasaya sürüldü ve bu sayede Apple’ın en düzensiz olanı oldu. Her ne kadar 12.1 beta’daki “düşüş” ifadesi, Apple’ın özel Ekim etkinliklerinden birinde bir bildiriye işaret ediyor.

Düşünceleriniz nelerdir?

etiketlerETİKETLER