arama

iPhone 7 En Çok Satan Model Oldu

iPhone 7 En Çok Satan Model Oldu
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Apple’ın yeni çıkardığı akıllı telefon modeli iPhone 7 için bugüne kadar çok sert eleştiriler yapıldı. Üç nesildir hep aynı tasarım çizgisini ısrarla takip eden Apple eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş olsa da, bu eleştirilerin aksine başarılı bir satış grafiği yakalamayı başardı. Çoğu kullanıcı tarafından “sıkıcı” bulunmaya başlanan geleneksel iPhone tasarımının aksine çok daha yenilikçi ve çığır açıcı bir tasarım bekleyenler hayal kırıklığına uğradı.

Ancak ne hikmetse Apple’ın iPhone 7 modeli dünyanın bir çok bölgesinde en çok satan akıllı telefon modeli olmayı başardı.

Tüm eleştirilere rağmen birinciliği bırakmadı

Kantar Worldpanel isimli araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre ABD, Avrupa ve Çin’de en çok satan akıllı telefon modeli Apple iPhone 7 oldu. “Sıkıcı” bulunan iPhone 7’nin bu kadar farklı ülke ve pazarda başarılı bir satış grafiğini yakalaması hayretle karşılandı.

Pazar payı sonuçları açıklandı

Rakamlara bakılırsa da Apple’ın iOS pazar payı bazı marketlerde hızla büyüdü. Örnek vermek gerekirse Apple’ın ABD pazarındaki payı yüzde 42 olarak hesaplandı. Oysa geçtiğimiz yıl bu rakam yüzde 39.1 idi. Yani arada yüzde 2.9’luk bir büyüme söz konusu. Keza Avrupa bölgesinde de durum bundan pek farklı değil. Yüzde 20.3’ten 22.7’ye yükselen bir pazar payı görülüyor.

Çin’in kırsal bölgelerinde daha çok Android kullanılıyor olsa da, hızla büyüyen şehirlerde iPhone 7’nin tartışmasız liderliği söz konusu. Bu kesinlikle takdir edilmesi gereken bir başarı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor