arama

iPhone 7, iPhone 6S Kadar Rağbet Görmeyebilir

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Apple’ın bu ay başında lansmanını gerçekleştirdiği iPhone 7 ve onun büyük ekranlı versiyonu iPhone 7 Plus’ın yıl sonuna kadar nasıl bir satış rakamına ulaşacağı merak konusu oldu. Tüm dünyada yeni iPhone modellerini satın almak için kuyruğa giren insanların çokluğu hesaba katıldığında bu rakamın hayli yüksek olması beklenebilir. Ancak KGI Securities isimli şirketin analisti Ming-Chi Kuo aynı görüşte değil. Kuo’ya göre iPhone 7, iPhone 6S’in 2015’te yakaladığı satış rakamına ulaşamayacak. Yani iPhone 7, iPhone 6S’te olduğu kadar müşterilerden rağbet görmeyecek.

Apple’ın yıl sonuna kadar 70 ila 75 milyon adet yeni iPhone modelini müşterilerine ulaştırmayı hedeflediğini belirten Ming-Chi Kuo, bu rakamın yaklaşık 65 milyonda takılıp kalacağını düşündüğünü söyledi. Peki, beklenen bu düşüşün sebebi ne?

Hatırlanacağı üzere Apple’ın lansmanında tanıttığı yeni Jet Black, yani “simsiyah” renkli iPhone 7 modeli herkesin dikkatini çekmişti. Bu modelin çiziklere karşı dayanıksız olmasının satış rakamlarını olumsuz yönde etkileyeceği düşünülüyor. Ayrıca halen daha iPhone 7 Plus’u satın almak için ön sipariş verenlerin telefonlarına kavuşamadığı göz önünde bulundurulduğunda, Apple’ın stokta ürün bulundurmama politikası da satışların yükselmesinin önünde bir engel olarak değerlendiriliyor.

Gerçekten öyle mi?

Ancak Kuo’nun bu değerlendirmeleri pek de isabetli olmayabilir. Çünkü iPhone 7’yi kontratlı olarak satan T-Mobile’in CEO’su John Legere, iPhone 7’ye olan talebin “efsane” haline dönüştüğünü ve iPhone 6 ön siparişine kıyasla 4 kat daha fazla olduğunu söyledi.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor