iPhone 7 Kullanıcılarının Hiç Bilemeyecekleri

0
501

Apple firması her ne kadar MAC bilgisayarlarda, iPad tabletlerde ve iPod mp3 çalarlarda başarılı olsa da kendinden en çok bahsettiren alanı iPhone markası altında hiç kuşkusuz akıllı cep telefonları oluyor. Tüketicilerin neredeyse %80’i teknoloji mağazalarına girdiklerinde Apple cihazlarının olduğu yerlere almayacaklarsa dahi bir göz atarlar. Hal böyle olunca iPhone modellerinin satış rakamları katlandıkça katlanmakta.

Bir akıllı telefon almak istediğimizde neredeyse tüm özelliklerini barındırmasını isteriz. Şimdi sizlere Apple firmasının iPhone 7 modelinde yaptığı değişiklikten dolayı alan kullanıcıların hiç karşılaşmayacakları özellikleri – olmayan özellikleri – sıraladık.

13.5 mm Jack Giriş

Evet. Yeni bir iPhone 7 alıyorsunuz ve bir bakıyorsunuz bu cihazın kulaklık girişi yok. Şimdiye kadar cep telefonlarımızın şarj giriş soketinin yanında veya üst tarafta kulaklık, ses aksesuarları bağlamaya yarayan 3.5mm Jack girişi yerine Apple Lightning girişini tek kıldı. Bu sayede kullanıcı telefonunu şarj ederken maalesef kulaklıkla müzik dinleyemeyecek.

2Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Apple’ın sanal gerçeklik sektörüne adım dahi atmaması çok büyük şaşkınlık yaratıyor. Apple ya bu sektöre yeni bir soluk getirecek ya da giyilebilir aksesuar sektörüne sadece akıllı saatlerle devam edecek gibi görünüyor.

3Farklı Tasarımlar

Sanıyoruz ki Apple firmasının tasarım biriminde kimse çalışmıyor! Son 3 seri modelde de tasarım neredeyse aynı. iPhone 7 alacak kullanıcılar pek fazla tasarımsal değişiklik beklememeli. Sadece anten çizgisini telefonun tepesine koyarak bile “ yeni model yeni tasarım” adı altında satış yapabileceği günler geçiyor gibi görünüyor.

4Dayanıklı Yüzey

Maalesef Jet Black renginde gereğinden fazla çizilmeler olabiliyor. Apple bu dedikoduların ardından telefonu kılıfıyla kullanınız gibi bir açıklama yaptı. Kullanıcılar da madem böyle bir telefon alıyorum neden kılıfla telefonun lüksünü kapatayım diye atakta bulundu. Bakalım yeni iPhone 7 modeli çıktığında Jet Black renginden kaç adet satacak merak konusu.

5Hızlı Şarj Özelliği

Evet, Apple iPhone 7 modelinde hızlı şarj özelliği de bulunmuyor. Sanırım bu konuda da Apple, Samsung firmasının eline su dökemez gibi. Batarya konusu çoğu tüketici için ilk sırada geliyor diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here