arama

iPhone 7 Plus – iPhone 6S Plus Karşılaştırması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Daha hızlı A10 Fusion işlemci, büyük ekran, çift kamera ve yeni renk seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunulan iPhone 7 Plus tercih edilebilir bir model mi? iPhone 6S Plus ile özelliklerini karşılaştırdığımız bu yeni model, sahip olduğu gelişmiş özelliklerle göz doldurmayı başarıyor doğrusu.

Tasarım

iPhone 7 Plus’un ölçüleri 158.2×77.9 şeklinde. Kalınlık ise iPhone 6S Plus’la aynı olarak 7.3mm. Kulaklık girişinin kaldırılmış olmasına rağmen telefonun hiç incelmemesi gerçekten hayal kırıklığına yol açtı. Üstelik iPhone 6S Plus 192 gramken iPhone 7 Plus ise 188 gram. Yani arada sadece 4 gramlık bir hafifleme söz konusu. Ama iPhone 7 Plus’ta IP67 sertifikası var, yani toza ve suya karşı dayanıklı.

iPhone 7 Plus’ta 3.5 mm’lik kulaklık girişinin iptal edilmesinden dolayı AirPods ismi verilen yeni bluetooth kulaklıklar kullanılabiliyor. Ayrıca home butonu da yeniden tasarlanmış. Parmağınızla uyguladığınız baskıya göre tepki verebilen butona titreşim özelliği kazandırıldı. Ayrıca Black ve Jet Black olmak üzere iki farklı yeni renk modeli de eklendi. Jet Black gerçekten “simsiyah” bir renk. Jet Black yalnızca 128 ve 256 GB’lık modellerde kullanılabilecek.

Kamera

iPhone 7 Plus’ta çift kamera bulunuyor ve bu kameraların her birisi 12 MP değere sahip. Ön tarafta ise 7 MP’lik bir kamera mevcut. iPhone 6S Plus’ta bir adet 12 MP’lik arka, 5 MP’lik de bir ön kamera bulunuyor.

Daha güçlü ve hızlı bir işlemciye sahip olan iPhone 7 Plus’un ne kadarlık bir batarya kapasitesine sahip olacağı ise henüz açıklanmadı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor