arama

iPhone 7 yerine iPhone 6se gelebilir

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Appple yeni nesil iPhone cihazınızı önümüzdeki Eylül ayında tanıtmaya hazırlanırken, ortalık dedikodudan ve söylentiden de geçilmiyor. Bu seferki iddia ise şu: Beklenilenin aksine Apple, iPhone 7 yerine iPhone 6se cihazını tanıtabilir! Köklü değişikliklerin yapılacağı iPhone 7 modelini başka bir zamana saklamayı hedefleyen Apple’ın ufak değişikliklerin yapıldığı iPhone 6se’yi tanıtması bekleniyor.

Söz konusu cihazın iPhone 6s’e çok benzeyeceğine dair de ortak bir görüş var. Daha yumuşak kenarlar, daha büyük kamera ve 3.5mm’lik kulaklık girişinin kaldırılması gibi iPhone 7’den beklenen radikal değişikliklerin çok daha altında kalan değişiklikler iPhone 6se’den beklenenler arasında yer alıyor. Ayrıca 16 GB’lık dahili hafıza ve yükseltilmiş batarya kapasitesi de Apple fanlarını heyecanlandırmaya başlamış.

Peki bu iddianın temeli ne kadar sağlam? Gerçekten de Apple yeni iPhone 7’yi tanıtmaktansa iPhone 6se ismini verdiği, ufak değişikliklerin bulunduğu bir cihazı tanıtacak olabilir mi?

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Mart ayında yeni iPhone SE tanıtılmıştı. Bu cihaz iPhone 5s’in daha gelişmiş teknik özelliklerine sahip bir versiyonundan pek de farklı değildi. Hal böyle olunca birçok kişi de Apple’nı büyük ve radikal değişiklik yapacağı iPhone 7’yi 2017’nin ortalarına doğru tanıtacağını, önümüzdeki Eylül ayında da iPhone 6se isminde bir cihazı tanıtmasını beklemeye başladı. iPhone 6se’nin iPhone 6’nın daha büyük bataryalı ve daha gelişmiş kameralı versiyonu olması bekleniyor.

Evan Blass’ın Twitter’dan paylaştığı sızıntıya göre yeni iPhone modeli önümüzdeki Eylül ayının 16’sında tanıtılacak.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor