arama

iPhone 7’de Dahili Hafıza Yükselebilir

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Android cihazların iPhone’a nazaran daha çok tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında dahili hafıza meselesi geliyor. Bilindiği üzere hemen her Android işletim sistemine sahip telefonda dahili hafıza artırılabiliyor. Kimi zaman 128 GB’a kadar yükseltilebilen hafıza ile fotoğrafları veya uygulamaları silmek gibi bir dert gündemden düşebiliyor. Ancak iPhone’da böyle bir durum söz konusu değil. Ucuz olduğu için 16 GB’lık modeli satın alan kullanıcılar microSD kart takarak bu hafızayı yükseltemiyorlar. Haliyle bu durum can sıkıcı olabiliyor.

Sandisk ve Kingston gibi harici bellek üreticisi firmalar, iPhone ile uyumlu USB’leri satışa sunarak bu sorunu aşmaya çalışsa da; cihazın şarj soketine takılan bu ürünlerin pek kullanışlı olduğu söylenemez.

Haber sitelerine yansıyan sızıntılara bakılırsa Apple bu gidişata bir son vermeye hazırlanıyor. Önümüzdeki ay iOS 10 ile birlikte tanıtılması beklenen iPhone 7 modelinde dahili hafıza 128 GB’a kadar yükseltilebilir. Hatta 256 GB’lık opsiyonun bulunması da söz konusu. Önceden de bu minvalde söylentiler gündeme gelmişti, ancak bu sefer paylaşılan bir fotoğrafta iPhone 7 modellerinin farklı depolama kapasiteleri görünüyor. Listede 32, 128 ve 256 GB’lık sürümler mevcut.

iPhone 7 256GB leak-650-80

Eğer bu liste doğruysa ve gerçekse, Apple nihayet 16 GB’lık modeller yerine en az 32 GB’lık cihazları satışa sunabilir. Twitter kullanıcısı @the_malignant tarafından paylaşılan bu kağıdın gerçeklik payı nedir bilinmez ama umarız Apple dahili depolama alanını daha da yükseltir ve iPhone kullanıcılarını uzun bir aradan sonra sevindirir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor