arama

iPhone 7’nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Apple’ın önümüzdeki birkaç ay içinde tanıtımını yapması ve iOS 10 işletim sistemiyle birlikte dünya genelinde satışlarına başlaması beklenen yeni cihazı iPhone 7’nin çıkış tarihiyle ilgili söylentiler dinmek bilmiyor. Gün geçmiyor ki yeni bir dedikodu ortaya çıkmasın. Ancak bu seferki sızdırılma haberinin doğruluk payı çok yüksek. Twitter’da @evleaks kullanıcı adıyla paylaşımlarda bulunan bir hesap, daha önce de sızdırdığı bilgilerin doğru çıkmasıyla biliniyordu. İşte bu hesap, bu sefer iPhone 7’nin çıkış tarihine işaret etti.

Söylentiye göre Apple, 12 Eylül tarihinde yeni iPhone 7’yi tanıtacak. Daha önceki söylentilerinin doğru çıkmasının yanı sıra, @evleaks hesabının bu tarihe işaret etmesinin doğruluk payı sanıldığından çok daha yüksek. Çünkü Apple, genelde yeni iPhone tanıtımlarını Eylül ayı sınırları içerisinde gerçekleştiriyor. Tüm bunlar bir araya geldiğinde iPhone 7’nin Eylül ayı içinde tanıtılması çok daha muhtemel hale geliyor.

Örneğin geçtiğimiz sene iPhone 6, 9 Eylül tarihinde duyurulmuştu. Hal böyle iken yeni iPhone 7’nin önümüzdeki Eylül’ün 12’sinde tanıtılmaması için hiçbir sebep yok.

Çeşitli teknoloji sitelerinde yer alan duyumlara göre ise iPhone 7’de köklü değişiklikler olmayacak. En büyük değişiklik 3.5 mm’lik kulaklık girişinin artık cihazda yer almaması olabilir, ki bu iddia da yetkili makamlarca henüz doğrulanmış değil.

Apple’ın gelecek cihazlarla ilgili hiçbir açıklama yapmamak gibi kötü bir alışkanlığı olduğu için bu iddiaların kesin doğruluk payını hiçbir zaman bilemeyeceğiz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor