arama

iPhone 8 Düşme Testi Karşınızda

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Apple teknoloji dünyasını sarsan yeni akıllı telefon modeli iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı tanıttı. Ancak eleştiri oklarının iPhone 8’e yönelmesi pek de vakit almadı. Neden mi? Çünkü dış görünüş itibariyle iPhone 8’de radikal değişiklikler yer almıyordu. iPhone 7, hatta iPhone 6’yla yan yana koyulduğunda dahi tasarımsal değişikliklerin göze çarpmaması eleştirilmişti. Peki, durum gerçekten de böyle mi?

Evet, bu noktada görünüşe aldanmamak lazım. Çünkü bu yıl Apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde iPhone 7’nin alüminyum arka kapağını cam kaplamayla değiştirdi. Camın kullanılması bilinçli bir tercih, çünkü iPhone’un yeni kablosuz şarj özelliğinin kullanılabilmesi için geçirgen bir malzeme. Ancak bu avantajıyla birlikte camın yere düşme halinde kolayca parçalanabileceği ihtimali akıllara geliyor. LG G6 ve Samsung Galaxy S8’de bu tür sıkıntılar çokça yaşanmıştı hatırlanacağı üzere.

Apple içimizi ferahlattı

Neyse ki Apple’ın iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta kullandığı cam, herhangi bir cam değil. Çift taraflı işlenen ve bugüne kadar bir akıllı telefonda kullanılan en dayanıklı cam, Apple’ın yeni ürünlerindeki yerini almış bulunuyor. İyisi mi biz lafı daha fazla uzatmadan iPhone 8 Plus’ın yere düşme test videosuyla sizi baş başa bırakalım.

Eğer siz de Apple’ın bu yeni amiral gemisini satın almak istiyor, ancak arka kasada kullanılan cam yüzünden ikilemde kaldıysanız pek de fazla endişelenmenize gerek yok. Videoda görüleceği üzere kullanılan cam gayet dayanıklı.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor