arama

iPhone 8 Plus Şarj Olurken Çatladı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Samsung’un Galaxy Note 4 model akıllı telefonları geri çağırdığı günlerin üzerinden pek de fazla geçmiş değil. Akıllı telefonlarla ilgilenen hemen herkesin aklında yer edinen bu hadise, 100 binden fazla cihazın geri çağrılması ve ürün bedellerinin müşterilere geri iade edilmesiyle sonuçlanmıştı. Neticede Samsung milyonlarca lira zarar etti ve itibar kaybına uğradı. Bu hadisenin diğer tüm telefon üreticilerine de ders olması bekleniyordu, ancak görünüşe göre bu kez Apple’ın başı patlayan telefonlarla dertte!

iPhone 8 Plus çatladı

Yeni çıkan iPhone 8 Plus modelinin şarj olurken patladığını gösteren fotoğraflar Twitter üzerinden paylaşıldı. Tayvanlı haber sitelerinde yer alan paylaşıma göre iPhone 8 Plus cihazını orijinal şarj adaptörü ve kablosuyla şarj eden bir kullanıcı, ekranın çatlayıp açıldığını fark etti. Fotoğrafların Twitter’da paylaşılmasıyla birlikte binlerce kez RT edilmesi, durumun vahametini gösterdi. İşin ilginç yanı fotoğrafları paylaşan kullanıcı, telefonunu yalnızca 5 gündür kullandığını öne sürdü.

Japonya’dan da çatlama haberi geldi

Japonya’dan bir diğer iPhone 8 Plus sahibi de cihazının çatladığını belirten fotoğrafları paylaşınca ortalık iyice karıştı. Tepkilerin yükselmesinin ardından Apple bir açıklama yaparak olay hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Ancak şirket yetkilileri yine de The Independent’e bir açıklama yapmaktan kaçındı. Cihazların sadece çatlaması, Galaxy Note 4’te olduğu gibi patlayıp yaralamalara yol açmaması ise sevindirici.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a çok benzeyen iPhone 8 Plus, kablosuz şarj ve geliştirilmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyordu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor