arama

iPhone 8’in Fiyatı Dudak Uçuklatıyor

iPhone 8'in Fiyatı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Apple firmasının bu senenin sonlarına doğru kullanıcılarının hizmetine sunacağı yeni telefonu iPhone 8’in fiyatı maliyetinin ortaya çıkmasıyla birlikte dudak uçuklatan cinsten olacak.

Ülkemizde doların fiyatının yüksek olmasını da göz önüne aldığımız zaman telefonun ülkemizde tahmini satış rakamının 6 Bin TL’den fazla olması bekleniyor. Daha önce ürettiği telefonların ortalama maliyetlerini 500 ile 600 Dolar arasında belirleyen firmanın iPhone 8 modelinde ise maliyet bakımından 1000 dolardan fazla olması satış rakamlarının da doğal olarak artmasına neden olacak gibi duruyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile istediği satış rakamlarını yakalayan ancak bir önceki yıllara göre biraz daha düşük rakamlar ile karşı karşıya kalan firmanın bu yeni telefonun da nasıl bir satış rakamı yakalayacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Özellik bakımından 10. Yılına özel bir telefon olmasının yanı sıra çok farklı özellikleri bu sefer kullanıcılarının hizmetine sunması beklenen firmanın iPhone 8’de ses getirecek özellikleri açıklaması artık an meselesi. iPhone 7 modellerinde tercih ettiği özeliklerin biraz daha üstüne çıkması beklenen ve 2018 yılına damga vurması beklenen bu telefonun satış rakamının bu kadar yüksek olmasından sonra bakalım satış rakamları ne gibi bir gerçeği ortaya çıkartacak merak konusu.

Ülkemizde belli bir satış kitlesi bulunan iPhone kullanıcıların bu telefonu almak için artan maliyetleri karşılamak için firmanın çeşitli kampanyalar sunması da gündeme gelen bir diğer dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Özellikle ülkemizde faaliyet gösteren cep telefonu operatörleri ile anlaşma yaparak taksitli satış imkanı sunması beklenen firmanın yakın zamanda bu kararlarını açıklaması bekleniyor. İşte son zamanların en çok merak edilen telefonu olan iPhone 8’in maliyeti ve tahmini satış rakamları.

iPhone 8 Ne zaman çıkıyor?

iPhone 8 ile ilgili söylentilere dayanarak eylül ortasında çıkması öngörülüyor. Elbette, bu bilgileri doğrulayamıyoruz. Kesin çıkış tarihi ilerleyen zamanlarda ortaya çıkabilecek sızıntılardan veya Apple’den yapılacak açıklamalardan sonra netlik kazanacaktır. Bizde sizler gibi merakla takip ediyoruz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.